Vízlágyító nélkül a ruhanemű extra mosószert igényel, hogy megakadályozza a koszos megjelenést. Az edények csíkosan és foltosan kerülnek ki a mosogatógépből. Filmes söpredék épül fel a zuhanyfüggönyökön, és a szappan és sampon nem habzik. A kemény vízben való fürdés miatt viszkető és száraz lesz a bőre, és haja élettelen és ragadós. A kemény víz káros mellékhatásainak felszámolásához szükséges rengeteg idő, energia és pénz szédítő lehet. Az egész ház vízlágyítója a megoldás a vízkeménység eltávolítására.
Vízlágyító árak megtekintése a bolt.agroviz.hu weboldalon érhető el tehát megér benézni hozzánk további információkért. A vízlágyítók ioncserének nevezett folyamaton keresztül működnek, amely eltávolítja a vízből a kalciumot és a magnéziumot. Amikor a kemény víz az ásványtartályba kerül, gömb alakú gyantagyöngyök ágyán folyik át. Ezek a műanyag gyöngyök, amelyek általában polisztirolból készülnek, nátrium-ionnal vannak feltöltve. A gyantagyöngyök anionok, vagyis negatív töltésűek. A kalcium és magnézium ásványok pozitív töltéssel rendelkeznek, kationt képeznek. Mivel ellentétes töltések vonzzák egymást, az ásványok negatív töltése vonzódik a gyantagyöngyök pozitív töltéséhez. Amint a kemény víz áthalad a gyantán, a gyöngyök megragadják az ásványi ionokat, és eltávolítják azokat a vízből. Amikor a gyöngy megragadja az ásványi iont, a nátriumion felszabadul.
A vízlágyító három komponensből áll: vezérlőszelepből, ásványtartályból és sóoldat-tartályból. Ez a három együtt dolgozik azon, hogy eltávolítsa az ásványokat a kemény vízből, figyelemmel kíséri a víz áramlását, és rendszeresen tisztítja a rendszert egy regenerációs folyamaton keresztül. Amennyiben még ennél is többet tudna meg nincs más hátra, mint benézni hozzánk a bolt.agroviz.hu-ra, hiszen itt megtalálhatja majd a teljes vízlágyító kínálatot is az árakkal és akciókkal együtt.