Férfiak, mint szinkronúszók?

A vízi sportoknak sok fajtája van, mi magyarok pedig jók vagyunk a vizes sportokban. Nem túl régi, és nagyon dekoratív sport a szinkronúszás. A szinkronúszás az úszósport egyik ága, melyben a versenyzők művészien végrehajtott gyakorlatokat mutatnak be csoportosan, zenére. Az úszás, a balett és a gimnasztika hármasát foglalja magában. A műúszás, vagy vizibalett célja, hogy a hajlékony mozgás összhangban legyen a csoport tagjai között, valamint a zenével is.

A versenyeken egyéni, páros és csoportos versenyszám létezik, kivéve az olimpiát, ott egyéni nincs. Szabadgyakorlatok és kűrök vannak, hasonlóan a műkorcsolyához.

A szinkronúszás ma még kifejezetten női sportág, a lányok egyforma dresszben vannak, hajuk kontyban van, zselével rögzítve. A légies, harmonikus mozdulatokhoz a versenyzőknek hajlékonyságra, erőre és energiára van szükségük.

A dekoratív úszómezeket színes, fényes anyagból készítik, és flitterekkel díszítik őket.

A szinkronúszók úgy védekeznek az orrukba folyó víztől, hogy orrcsipeszt használnak.

A zenét a versenyzők a víz alatt is hallják, ebben hangszórók vannak a segítségükre.

A mozgásukat úgy hozzák szinkronba, hogy a zene minden ütemére számolnak.

A vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség (FINA) 2014. év elfogadta azt a szabálymódosítást, hogy ezen túl férfiak is versenyezhetnek szinkronúszásban. A szinkronúszás kifejezést egyben művészeti úszássá keresztelték át.

Már idén, a kazanyi világbajnokságon lesz vegyes páros szám, melynek alkalmával egy-egy férfi és nő adja elő a versenyszámát.

Várhatóan 2021.-ben, amikor Budapesten kerül megrendezésre a VB.,már csapatban is szerepelhetnek férfiak.

Vélemény, hozzászólás?