Amit a magassarkúról tudni kell

A magassarkú cipők a nőiesség jelképei; annak ellenére, hogy kényelmesnek egyáltalán nem nevezhető darabokról van szó, a hölgyek előszeretettel használják az ilyen lábbeliket. Valóban ekkora értékkel bír egy-egy elismerő férfi tekintet vagy csupán hiúsági kérdésről van szó? Megvizsgáljuk, milyen előnyökkel és hátrányokkal jár a magassarkú cipő használata.

A magassarkúval kapcsolatos félelmek alapját az adja, hogy a használata során a lábfej elülső részére sokkal nagyobb terhelés jut. Így a láb, illetve a talp kisebb felületén kell megtartanunk a teljes testsúlyt, ami a normális telitalpas járáshoz viszonyítva közel kétszeres terhelést jelent. Erre az emberi láb nincs felkészülve.

A talp, illetve a lábfej elülső része mellett a magassarkú használata roppant nagy terhelést jelent a bokák és a térdek ízületeire is. Sajnos teljes bizonyossággal kijelenthető, hogy aki a túlzottan magas sarokkal rendelkező cipőket tartósan használja, az előbb vagy utóbb megérzi ennek a hatását. Minél magasabb a sarok, annál korábban jelentkezhetnek a panaszok. Ha netalán a munkánkból adódóan magassarkú cipő viselésére kényszerülünk, akkor válasszunk alacsonyabb sarokkal készített cipőt, illetve alkalmazzunk megfelelő talpbetétet!

Tehát a magassarkú használata cseppet sem nevezhető előnyösnek ortopédiai szempontból, viszont tagadhatatlan, hogy a magassarkú kivételesen szép ívet biztosít a női lábaknak. A valóságban ez úgy jelenik meg, mint egyfajta nyújtás; a lábak így hosszabbak, vékonyabbak és kecsesebbek lesznek. Egy rövidebb szoknya használatával a nők igazán vadító külsőt kölcsönözhetnek maguknak; a vádlijuk és a combjuk rendkívül formássá válik a magassarkú használata közben. Az egészségügyi kockázatok minimalizálása érdekében igyekezzünk minél ritkábban használni ezeket a lábbeliket!

Vélemény, hozzászólás?