A halogatás olyan rossz szokás, amely sokakat érint és hátráltathatja a mindennapi életünkben való előrehaladást. Gyakran úgy érezzük, hogy még sok időnk van, hogy elvégezzünk egy feladatot, ezért hajlamosak vagyunk halogatni és a dolgokat a végső határidők közeledtéig halasztani. Ez azonban csak tovább növeli a stresszt és a nyomást és végül rontja a teljesítményünket.
Először is, fontos tudatosítani magunkban, hogy a halogatás csak rövid távon tűnhet kényelmes megoldásnak, hosszú távon azonban negatív következményekkel jár. Gondoljunk arra, hogy a halogatás hogyan befolyásolja a teljesítményünket és a stressz szintünket. Az első lépés tehát az, hogy elfogadjuk, hogy a halogatás nem hoz hosszú távú előnyöket és motivációt találjunk a változtatásra. Az időbeosztás és a prioritások meghatározása kulcsfontosságú a halogatás legyőzésében. Célszerű naponta meghatározni a teendőinket és priorizálni őket. Határozzunk meg reális határidőket és tartsuk magunkat hozzájuk. Hasznos lehet egy időmenedzsment eszköz, például egy naptár vagy teendőlista használata, amely segít áttekinteni és követni a feladatokat.
Egy másik hatékony módszer a halogatás leküzdésére az, hogy szakítsunk nagyobb feladatokat kisebb, kezelhető részekre. Gyakran a feladatok nagyobbnak tűnnek, mint amilyenek valójában és ezért halogatunk. Ha azonban szétbontjuk őket kisebb részekre, könnyebben kezelhetővé válnak és motiváltabbak leszünk az elvégzésükre. Fontos az is, hogy a feladatokat határozottan kezdjük el, még ha csak rövid időre is. A kezdet nehézsége után gyakran könnyebben folytatódik a munka. Végül, de nem utolsósorban, keresünk támogatást a halogatás legyőzéséhez. Beszéljünk barátokkal, családtagokkal vagy munkatársakkal, akik hasonló problémákkal küzdenek és osszuk meg velük a tapasztalatainkat. Lehet, hogy megtaláljuk a megoldást vagy hasznos tippeket kapunk a másoktól. Emellett, ha szükséges, kérjünk segítséget egy szakértőtől, például egy coachtól vagy pszichológustól, akik szakértelemmel rendelkeznek a halogatás kezelésében.