Hangfalszett otthonra

Ha hangfalszettet szeretnénk vásárolni, vegyük figyelembe a saját igényeinket. Mindenekelőtt azzal kell törődnünk, milyen megoldásokat és milyen hangokat keresünk, mire fogjuk használni a hangsugárzókat, illetve hol fogjuk elhelyezni azokat. Többféle műszaki paramétert kell figyelembe vennünk annak érdekében, hogy a legjobb döntést hozzuk.

Mindenekelőtt érdemes alaposabban meggondolni, melyik helyiségben és hogyan fogjuk elhelyezni a hangfalszett elemeit. A legtöbb esetben a hangfalszett a nappaliba kerül, ami praktikus megoldásnak tűnik, de figyelembe kell venni, hogy a nappali már önmagában túl zsúfolt. Érdemes mérlegelni, milyen dobozokat vásárolunk, hiszen sok esetben a helytakarékos megoldások szerencsésebbnek tűnnek. Ha bővel rendelkezünk szabad hellyel, akkor nem kell ilyesmivel törődnünk, de ha csak az álló és a falra szerelhető dobozoknak jut elegendő hely, akkor érdemes alaposan megtervezni, mi hova kerül. Nincs annál kellemetlenebb, mint amikor a megvásárlást követően szembesülünk azzal a ténnyel, hogy a hangfalszett elemei egyszerűen nem férnek el.

A hangfal típusok közül csak akkor választhatunk okosan, ha ismerjük az egyes típusok előnyeit és hátrányait.. Ha nem vagyunk jártasak e téren, érdemes kikérnünk szakértő véleményét. Általánosságban el lehet mondani, hogy nagyon sokan előnyben részesítik a zárt hangdobozok használatát; ez otthoni alkalmazásra csaknem tökéletes, hiszen remek hangminőséget produkál és kevésbé érzékeny a méretezésre. Hátrányként viszont meg kell említeni, hogy a zárt hangdobozzal rendelkező hangsugárzók rendszerint gyengébb basszussal rendelkeznek. Noha ez egy nappaliban aligha jelent hátrányt, ezt a tulajdonságot nem szabad elhallgatni. Ha a basszus a fontos, akkor a basszreflex vagy a bandpass megoldások ajánlottak.

Vélemény, hozzászólás?