A kezünk és a lábunk nem véletlenül érzékenyebb bőrfelület, mint testünk egyéb részei. Különféle külső hatások érik őket, gondoljunk csak a kézfogásra, vagy a tömegközlekedési eszközök kapaszkodóira – de a sorba felírhatjuk a nem jól kialakított cipőket is, amelyek mindenféle levegőt megvonnak a lábfejtől. Azonban a láb- és körömgomba nemcsak a külső viszontagságokra adott jelzés, sokszor épp belül kell keresni a baj forrását: testünk egyensúlya felborult. Ne becsüljük le a szervezet vészriadóját!
Megbillent szervezetünk belső egyensúlyát méregtelenítéssel állíthatjuk helyre. A gombás felület kezelése nem a panasz okát szünteti meg, csupán látszatmegoldást nyújt. Természetesen fontos a sérült felhám gyógyítása is, hogy megelőzzük az elfertőződést, azonban kezeljük a bajt az eredő helyen is! Szervezetünk mire igyekszik felhívni a figyelmet, amikor végtagjaink gombásodásával szembesülünk? A rendszertelen táplálkozás felborítja a bélflóra egyensúlyát, bélnyálkahártya zavarokat okoz. De nemcsak ennek, hanem a kötőszövet elsavasodásának is fertőzés lehet a megnyilvánulási formája.
A sebhelyekkel és nehézfémekkel terhelt szervezet szintén kiszolgáltatott helyzetbe kerül, könnyen megborul a belső harmónia. Az érintett végtagokon végigfutó meridiánok segítséget nyújthatnak abban, megtaláljuk, mely szervünkhöz is köthető a baj. A tüdő, a vastag- és vékonybél meridiánjait a kézen, míg a májét, a lép- hasnyálmirigyét, epehólyagét és gyomorét a lábon keressük! A méregtelenítésbe bevonhatjuk az akupunktúrát, de a gyógynövényes főzet, vagy a homeopátia is segíthet.
Személyre szabottan méregtelenítsünk
A létező megoldások közül a számunkra legmegfelelőbbet kell kiválasztanunk, amikor a láb- és kézgomba kezelését méregtelenítéssel kezeljük. Érdemes a nagy dózisú C-vitamin infúziót beleépíteni, heti két alkalommal. Az ózonnal kiegészített saját-vér kezelés is javítja az anyagcserét, így pozitívan hat a fertőzések gyógyításánál.