Miért érdemes sétálni?

Ha testmozgásról van szó, sosem fogyunk ki a kifogásokból. Nincs időnk, rossz az időjárás, valamint szeretjük hangoztatni, hogy rossz a fizikumunk és nem bírunk sokat mozogni. Nos, ez utóbbi állításunk általában igaz is, de bizony pozitív változást nem fogunk tapasztalni egészen addig, amíg nem teszünk valamit mindezek ellen.

A megoldás viszont sokkal egyszerűbb, mint ahogyan azt gondolnánk! Nem kell egyből beiratkoznunk egy fitnesz-terembe, sőt, hatalmas körökben sem kell futkároznunk, az is bőven elég, ha minden nap sétálunk legalább harminc percet. Természetesen, amikor azt mondjuk, hogy „sétálunk”, akkor nem arra gondolunk, hogy csigalassúsággal pakolgatjuk az egyik lábunkat a másik elé. Bizonyára sokan hallottak már az úgynevezett „power walking-ról”, amelynek az a lényege, hogy, ugyan nem szaladunk, nem is teknős módjára haladunk előre, hanem gyors, szapora lépésekkel gyalogolunk. Mivel naponta mindössze fél órát is elég rászánni erre a tevékenységre, így senki sem panaszkodhat amiatt, hogy nem fér bele az idejébe egy kis mozgás, aki viszont még ezt is sokallja, annak érdemes lenne más kifogás után néznie, mivel akár a munkahelyünkre is elgyalogolhatunk, ahelyett hogy folyton négy keréken gurulnánk.

A séta további előnye, hogy, bármilyen furcsán is hangzik, de kifejezetten jó orvosságnak minősül a fáradtság ellen. Amerikai kutatók néhány évvel ezelőtt arra a következtetésre jutottak a tanulmányaik révén, hogy egy kiadós séta akár 65 százalékkal is csökkentheti a fáradtságot, valamint 20 százalékkal növeli az energiaszintünket. A rendszeres séta ráadásul erősíti az immunrendszerünket, így sokkal ritkábban betegszünk meg, és ha még el is kapunk valamit, akkor is hamarabb felgyógyulunk, mint azok, akik semmilyen testmozgást sem végeznek. Iktassuk be tehát a dinamikus gyaloglást a mindennapjainkba, hogy megőrizzük egészségünket és megelőzzük a betegségek idő előtt való kialakulását!

Vélemény, hozzászólás?