Hogyan spórolhatunk okosan?

A mai gazdasági helyzetben sajnos az emberek többsége a fizetéséből nagyon nehezen tud megélni, megtakarítást képezni pedig szinte egyáltalán nem. De ha egy kicsit jobban odafigyelünk arra, hogy hogyan gazdálkodunk, sokat spórolhatunk, sőt még tartalékot is tudunk képezni.

A spórolás elkezdéséhez alkalmazzuk a Bibliából is ismert tized fizetést, vagyis, fix bevételünk 10 %-át azonnal tegyük félre minden más kifizetés előtt, és csak a maradékból gazdálkodjunk. Ha esetleg plusz bevételre teszünk szert, azzal is tegyünk így, vagy azt akár teljes egészében tegyük félre, mintha nem is lenne. Ha ez szokásunkká válik, egy idő után nem csak, hogy azt vesszük észre, hogy milyen szépen gyarapodik a megtakarításunk, hanem tapasztalhatjuk, hogy a vonzás törvénye is működésbe lép. De mindehhez szükséges a mi akarásunk is, de előbb-utóbb megtapasztalhatjuk, hogy egyre több nem várt, az állandó jövedelmünkön felüli bevételekre teszünk szert!

Persze kiadásainkra is oda kell, hogy figyeljünk! Tájékozódjuk az egyes szolgáltatóknál (televízió, internet, mobil és telefon) hogy, van-e a már rég óta meglévő díjcsomagjainknál kedvezőbb díjcsomag a piacon; esetleg a számlavezető pénzintézetnél a meglévő számlacsomag helyett másik, amely kedvezőbb díjazású. A vízszámlával is spórolhatunk, ha pl. inkább tusolunk, mint fürdünk. A villamosenergia számla esetén is jelentős megtakarítás érhető el, ha nem megy feleslegesen a TV, vagy nem hagyjuk felkapcsolva a villanyt olyan helyiségekben ahol nem tartózkodunk, illetve, ha elmegyünk otthonról az elektromos berendezéseket áramtalanítjuk. Bevásárlás előtt pedig érdemes listát készíteni, és „célirányosan” vásárolni. Így nem csábulunk el egy-egy olyan termék láttán az üzletben, amelyre tulajdonképpen jelenleg nincs is szükségünk.

Vélemény, hozzászólás?