Gyakori gyerekbetegségek

Napjainkban a legtöbb gyermekbetegség megelőzhető és a szövődmények kialakulása minimálisra csökkenthető. A gyerekbetegségek közül az egyik leggyakoribb a közönséges nátha, amit különböző vírusok okoznak és ismétlődése egy éven belül is gyakori.

A vírusos bélgyulladás szintén gyakori betegség a gyerekeknél. A betegség hányással, hasmenéssel, magas lázzal és hasi fájdalommal jár. A legfőbb veszély a folyadék- és sóvesztész, amely a csecsemők esetén nagyon veszélyes lehet. Nagyobb gyermekeknél enyhébb formában zajlik a betegség. A középfülgyulladáson a gyermekek többsége legalább egyszer átesik, körülbelül hét éves koráig. A megbetegedést baktériumok okozzák és nagyjából egy hét alatt lezajlik. A torok- és mandulagyulladás a garat és a mandulák gyulladását jelenti. Az estek legnagyobb százalékában vírusok okozzák és a tünetek a láz és mérsékelt torokfájdalom. Ha a gyulladás bakteriális, akkor hirtelen magas láz, erős torokfájdalom, hasi fájdalom és akár hányás is előfordul. Az influenza szintén egy nagyon gyakori betegség a gyermekeknél, amely érintkezés útján vagy cseppfertőzéssel terjed.

A tünetek általában a magas láz, izomfájdalmak, végtagfájdalmak és gyengeség. A betegek általában gyorsan gyógyulnak, de a betegség lehet súlyos lefolyású és akár szövődmények is felléphetnek. A tüdőgyulladás leggyakoribb kórokozói a baktériumok és vírusok, és kezelésük fő eleme az antibiotikumok. A bárányhimlő egy fertőző betegség, melyet egy vírus idéz elő. Lappangási ideje körülbelül két hét, ami után a testen viszkető, apró piros foltok jelennek meg. Ahogy az már a fentiekben említésre került, nagyon sok olyan gyermekbetegség is van, ami ritkán fordul elő, mivel a gyermekek több éve védőoltást kapnak ellene. Ilyen például a kanyaró is, amely nagyon kellemetlen és sokszor súlyos szövődményekkel társul.

Vélemény, hozzászólás?