Az egyre növekvő árak mellett a bolygó védelme is arra ösztönöz minket, hogy a lehető legkörültekintőbb módon gazdálkodjunk a rendelkezésre álló erőforrásokkal. Ugyan meglehetősen kevés ráhatásunk van egyén szintjén, hogy a vállalatok milyen üzletpolitikát folytatnak, ám annál inkább rajtunk múlik, miképp gazdálkodunk otthon az energiával és a materiális javakkal.
A pazarlás csökkentése ugyanis kardinális kérdést jelent, nem csak a környezet védelme szempontjából, de a pénzügyeink tudatos kezelésében is. Sajnos gyakorta észre sem vesszük mennyi mindent elpocsékolunk, csak a folyton szűkössé váló anyagi keretünkből jövünk rá, valami nincs rendjén. A hatásos fellépés érdekében szerencsés külön-külön vizsgálni mindennapi életünk egyes területeit. A pazarlás ugyanis nagyon sokféleképpen jelentkezik, az életünk minden területén. Ajánlatos kiemelt figyelmet fordítani az energiára. A fűtésrendszer optimalizálása ugyan költséges lehet, ám az ideális hőmérséklet beállítása csupán percek kérdése. Pár fokos különbséggel ugyanakkor rengeteget spórolhatunk.
Ez nem csak télen, hanem a nyári melegben is igaz. A légkondicionáló ugyan nagy segítség a forróságban, de a pazarlás elkerülése érdekében használjuk megfontoltan és ne hűtsük le túlságosan a beltér levegőjét. Ugyanígy rengeteg energiát nyerhetünk a tisztálkodás során is. Vásároljunk takarékos zuhanyfejet, ami csupán pár liter víz átfolyását engedi percenként. Észre sem vesszük majd a különbséget, ám a vízórán szemmel látható lesz az eredmény. A legnagyobb odafigyelést azonban legtöbb esetben az élelmiszerre kell fókuszálni. Hihetetlen mértékű pazarlás tapasztalható mind az alapanyagok, mind pedig a készételek kapcsán, tudniillik fejenként jóval több, mint egy mázsa étel köt ki a kukában éves szinten. Ezt a legkönnyebben tudatos, előremutató tervezéssel előzhetjük meg és ennek fontos eleme az impulzusvásárlás elkerülése is.