Az agyalás miként teszi tönkre az életed és mit tehetsz ellene?

A legtöbb ember gyakran nincs is tudatában annak, hogy az agyalás milyen hatással van a mindennapjaira. Ez a túlzott elme tevékenység azonban igen káros lehet, ha valaki nem képes az elméjét uralni.

Az agyalás vagy finomabb kifejezéssel túlgondolkodás számos pszichoszomatikus probléma forrása, mely képes átvenni az kontrollt és súlyos esetben szorongás és más problémákhoz vezet, ha kontrollálatlan marad. Hogyan veheted ezt észre, milyen életterületeket érinthet? Olvass tovább!

  1. Az agyalás felületessé és nehézzé teszi az éjszakai pihenésed!

Talán te is rajtakaptad magad, hogy lefekvést követően csak forgolódsz és valahogy nem jön álom a szemedre. Meglehet elkezdted a képzeletbeli birkákat is számolgatni…. azonban újra és újra különböző gondolatok, napi események futnak át az elmédben melyek nem hagynak nyugodni. Ha gyakran kerülsz ilyen helyzetbe, érdemes megnyomni a vészcsengőt mert a reggel jelentkező fáradtság, levert hangulat jelentősen rontja a napi teljesítményed és később különböző fizikai problémák forrása is lehet

  1. A túlgondolkodás folyamatos stresszben tart!

Ha nem tudod kikapcsolni az elméd, akkor folyton azon rágódsz, hogy mi történt a múltban, mit rontottál el, mit kellett volna másképp tenni, mondani. Vagy épp ellenkezőleg: a múltban történt dolgok lehetséges jövőbeli lehetőségei nem hagynak nyugodni. Mit fog mondani? Mi lesz akkor, ha? Mit tegyek, ha bekövetkezik az amitől legjobban tartok? Mi mindenre kell felkészülnöm? Talán magad is tudnád vég nélkül sorolni a fenti kérdéseket, kimeríthetetlen életszituációkkal bővítve. De vajon megéri ezen agyalni, könnyebb lesz az életed?

  1. Az overthinking megmérgezi az emberi kapcsolataid!

Talán kaptál már olyan tanácsot, hogy a túl sok gondolatoddal vagy félelmeddel keresd meg a legjobb barátod, akinek kiöntheted a szíved letéve a terhet a válladról. Ez gyakran működik is és akár fordított szerepben te is lehetsz szenvedő alanya egy panaszkodó, agyaló szokást gyakorló ismerősödnek. Azonban nincs kétség afelől, hogy a túl sok kéretlen, felesleges kommunikáció, pláne, ha az tele van negatív érzésekkel, félelmekkel, haraggal másik emberek iránt ez nem lesz produktív és kiszív minden energiát. Lehet egy kis időre leteszel egy terhet, de alapvetően nem változik semmi, de amit magad után hagysz az lemeríti a beszélgető partnered. Ha te vagy a jóbarát, előbb utóbb terhessé válik a figyelem adása, melyből semmit sem profitálsz.

Tégy az agyalás ellen és változtasd meg hozzáállásod és a gondolkodásod!

Az első fontos lépcső mindenképp a tünet felismerése önmagadon. Lásd meg, vedd észre ha pörög az elméd kontrollálatlanul. Állítsd meg a gondolatot és tedd fel magadban, hogy szükséges ezt ennyire túlelemezni? Legtöbbször a válasz az, hogy nem. A túlgondolkodás megállításához szükséges a tudatosságod fejlesztése, melyhez további tippeket olvashatsz a jikidenreiki.hu blog részében. Ezen kívül érdemes számos rutin, technika elsajátítása, mellyel igen hamar képes vagy eredményeket elérni. Ez lehet: légzőgyakorlat végzése, mély lazítás gyakorlása, meditáció, jógagyakorlatok tudatos végrehajtása, stb. Ahogy egyre jobban felülkerekedsz az elméden, úgy fog az életminőséged is javulni.

Vélemény, hozzászólás?