Ha barátjával vagy szeretteivel beszélget, akkor a beírt üzenetek hosszú utat tesznek meg a hálózaton. Nagyon sok minden történhet. A végpontok közötti titkosítás az adatok egyik védelmi módja, de mindenkinek megfelelő?
A titkosítás egy üzenet kódolása, így csak a címzett tudja dekódolni. A titkosító szoftver az üzenetet titkos szövegnek nevezett megfejthetetlen sorrenddé alakítja. Még akkor is, ha valaki kézbe veszi az üzenetét, csak akkor érheti el a titkosított adatokat, ha rendelkezik a kulccsal. A következő generációs titkosítást gyakorlatilag lehetetlen feltörni, mivel 256 bites kulcsokat használ, amelyek 2 ^ 256 lehetséges kombinációt generálnak. Még nincsenek olyan szuperszámítógépek, amelyek ésszerű időn belül képesek feltörni egy ilyen kulcsot. A végpontok közötti titkosítás (E2EE) titkosítja az üzenetet két végpont között teljes útja során. Titkosítva marad köztes szervereken történő utazás során, és sem a szolgáltató, sem az internetszolgáltató, sem harmadik fél nem férhet hozzá.
E2EE nélkül az üzenet titkosításra kerül, amint eléri a visszafejtő középpontú szervert. Így az ezeket a szervereket ellenőrző entitás (például egy ISP) láthatja az üzeneteit. Ha azonban VPN-t használ, akkor ez a típusú kapcsolat sokkal biztonságosabb, mivel a VPN-szolgáltatás titkosítja a forgalmat és megváltoztatja az IP-címet. Ezután a forgalma biztonságosan és privát módon áthaladhat az összes középponton. Az E2EE titkosítást maga is megvalósíthatja, de ez egy elég bonyolult eljárás. Ellenkező esetben csak győződjön meg arról, hogy az Ön által használt szoftver vagy szolgáltatás rendelkezik ezzel a funkcióval, és engedélyezze a biztonságosabb kommunikáció érdekében. Különösen fontos, ha bizalmas információkat kezel, például banki adatokat vagy személyes adatokat. Az E2EE jelentős szerepet játszik a biztonságos üzenetküldő alkalmazásokban.