A lakásban lévő csővezetékek élettartamának növelése

A háztartásban lévő csövek egész évben folyamatosan használatban vannak. A toalett leöblítése, a mosógép vagy mosogatógép üzemeltetése, a zuhanyzás, mosogatás és még hosszan lehetne sorolni mennyi más tevékenység során vannak használatban a csövek.

A lakásban lévő csővezetékek élettartamának növeléséről itt érhet el bővebb információkat. A csövek az idő folyamán elhasználódnak, aminek eredménye csőrepedés, csőtörés is lehet. Az elhasználódás folyamata nem állítható meg, azonban a folyamat jelentősen lelassítható. Érdemes megbizonyosodni róla, hogy a víznyomás megfelelő szinten van-e. A magas víznyomás ugyanis hozzájárul a csövek és toldások elöregedéséhez. A lényeg, hogy a nyomás 85 PSI alatt legyen. Sokan nem vesznek tudomást az apróbb csöpögésekről, ez azonban nagy hiba. Ezek a kis csöpögések apróságnak tűnnek, ugyanakkor idővel ezekből lesznek a komoly csőtörések, melyek az egész lakást képesek elárasztani. Ha egy apró repedés megjelenik, akkor csak idő kérdése, hogy még nagyobb baj történjen, éppen ezért nem érdemes félvállról venni ezeket.

A toalettet sokan afféle szemetesnek tekintik, melynek eredménye, hogy minden bekerül a lefolyóba, aminek nem ott lenne a helye. A rendszeres dugulás komolyan terheli a csöveket, ami idővel csőtöréshez vezethet, ezért érdemes a wc-t nem szemetesnek nézni, ugyanis idővel meglesz a böjtje, ha mindent oda dobál be. Az is fontos, hogy a lefolyót ne tisztítsa rendszeresen erős tisztítószerekkel, ugyanis a túlzásba vitt erős tisztítószer használat könnyen károsíthatja a lefolyót. Ez szintén csőrepedéshez, csőtöréshez vezethet, ezért célszerű elővigyázatosnak lenni. Egy kis odafigyelés komoly bosszúságoktól tudja megkímélni magát!

Vélemény, hozzászólás?