A Kenrokuen az egyik legcsodásabb kert Japánban, hivatalosan is legszebb helyek közé tartozik. Eredetileg a Kanazawa kastély kertje volt és egészen 1871-ig el volt zárva bármilyen látogató elől. Különleges szépségét a változatos tavacskák, a kis folyók, a vízesések, a hidak, a hangulatos teaházak, az ősöreg fák, és virágok harmóniája adja. Érdekesség, hogy a legtöbb tó és vízesés a vizét egy messzi folyóból nyeri, egy olyan vezetékrendszer segítségével, amelyet 1632-ben építettek.
Az Adachi Művészeti Múzeumot 1980-ban hozta létre Adachi Zenko, hogy legyen egy hely ahol összekapcsolhatja két szenvedélyét, avagy a japán művészetet és a kert designt. A múzeum mesés díjnyertes kertjéről vált híressé, amelyet japán legjobb kertjévé választott a Journal of Japanese Gardening 2003 óta minden évben. A kertet a múzeum épületéből szemlélhetjük meg, bemenni sajnos nem lehet, de még így is mindig páratlan élményekkel gazdagodunk.
A Saihoji, illetve ismertebb nevén a Kokedera kert egyike Kyoto gyöngyszemeinek. A kert az Unesco Világörökségi listán is rajta van. Email-ben kell előre helyet foglalni, ha látni szeretnénk. Ellenben, ha bejutunk a Moha kertbe, akkor egy álomvilágba léphetünk át. A fák tövét, de az utakat és a dombocskákat is több mint 120-féle mohafaj borítja, így puha zöld takaróvá változtatva az egész tájat.
A Katsura Imperial Villa a tökéletes példája a japán mérnöki munkának, valamint a kert designnak. A villa, valamint a hozzátartozó kert jelenlegi formáját 1645-ben fejezték be. A kert akkor a Katsura család rezidenciája volt, akik a japán császári udvarhoz tartoztak. A villát csak vezetett túrák alkalmával lehet meglátogatni, és ez is sok szabályhoz van kötve. Egy audio-guide-os vezetés keretén belül körbejárjuk a villát és a kerti tavat. Az épületbe nem szabad bemenni, sőt még a fotózásnak is külön kijelölt időpontjai vannak.