Ki ne szeretne egy nagyszerű vacsorát? Ha Ön is olyan, mint a legtöbb ember, szereti, ha meghívást kap egy barátja otthonába, hogy étkezzen, mert végre nem önnek kell főznie. A vacsoraélmény túlmutat ezen. Lehetőséget ad arra, hogy privát környezetben szocializálódjon barátaival, és megismerkedjen másokkal, akiket meghívnak.
Szórakoztató az is, ha felöltözik, elmegy valakihez, és élvezi a nagyszerű beszélgetést, miközben olyasmit eszik, ami nem korlátozódik a szokásos étkezési körökre. Ne feledje, hogy a házigazdája keményen dolgozik azért, hogy olyan ételeket szolgáljon fel, amelyeket élvezni fog, ezért ki kell mutatnia az elismerését. Ha valaki eleget gondol önre ahhoz, hogy meghívja egy vacsorára, a lehető leghamarabb küldjön egy köszönőlevelet, jelezve, hogy megtiszteltetésnek tartja, hogy vendége lehetett az illető otthonában. Ne lepődjön meg, ha kiváló modorának köszönhetően a következő vendéglistán is szerepel. Másrészt, ha nem küld köszönőlevelet, akkor lehet, hogy nem veszik észre, de ha igen, akkor durvának és hálátlannak fogják tekinteni, és előfordulhat, hogy legközelebb nem kap meghívást. Gondolkozzon el rajta. A házigazda megteszi a fáradságot, hogy felvegye az Ön nevét a listára, meghívót küldjön, megtervezze az étkezést (gyakran preferenciák és egészségügyi problémák alapján), megvegye az ételt, elkészítse az ételt, kitakarítsa a házat, kedveskedik, amíg ott van, kiszolgálja, és takarít, miután elment.
Ez rengeteg munka. A legkevesebb, amit tehet, hogy tudatja vele, mennyire értékeli ezt. A levél küldésének apró gesztusa nagyban kifejezi az elismerését. Amikor köszönetet ír a vacsora házigazdájának, tegye olyan személyessé, amennyire csak tudja. Kezdje egy kedves megjegyzéssel, és mondja azt, hogy „köszönöm”. Ezután fejtsen ki néhány részletet, hogy megmutassa, elgondolkozott a vacsorán történteken. Érdemes megdicsérni a személyt a szépen terített asztalért, a finom ételekért és az elragadó beszélgetésért.