Miért fontos a stabilizátor?

Sokan olyan alkatrészeket mind egy stabilizátor, nem tartanak túl fontosnak, ám legtöbbször ezek a jelentéktelenek tűnő alkatrészek igen fontosak, nem beszélve arról mennyire nagy szerepet töltenek be.

Autó stabilizátor esetén el kell mondanunk, hogy addig tudhatjuk, hogy minden rendben van, még csend van. Ugyanis, ha bármilyen kopogó hangot hallunk, akkor érdemes elgondolkodunk a cserén. Amely leginkább a gumi szilentblokkot illeti. Amennyiben bármilyen alkatrészre van szükséges a gépjárműjéhez, melyet kedvező áron szeretne megvásárolni, de a minőség is fontos, akkor nálunk a legjobb helyen jár. A stabilizátor karbantartása és annak rendszeres cseréje igen fontos, hiszen ezzel tudjuk a járművet, megfelelően és egyenletesen az úton tartani. Ez az alkatrész a mindennapi életben igen komoly hatásoknak van kitéve, a gumi szilentblokk, amely benne található pedig különösen hajlamos arra, hogy az idő előre haladtásával eldeformálódjon, elnyúljon, vagy akár egyes esetekben el is törhet.

A stabilizátornak, mind rendszernek tulajdonképpen az a feladata, hogy csillapítsa a gépkocsi billenését. Melyet tulajdonképpen úgy érhet el, hogyha a gépkocsi vezetése közben az egyik kerék megemelkedik, akkor a kerekeknél található stabilizátor megcsavarodik, vagy ellen áll, ennek a hatásnak. Ennek köszönhető az, hogy sokkal stabilabbá és kényelmesebbé teszi a vezetést. A gépjárműn található kétoldali kerekeket egy kovácsolt vas köti össze, illetve itt található még a gömbcsukló, a zaj és rezgéscsillapító egyaránt. A stabilizátor több féle is lehet, ugyanis ez az alkatrész sok elemből tevődik össze. Mint minden más alkatrésznél, itt is számolnunk kell a meghibásodással. Az egyik leggyakoribb problémának az nevezhető, hogy kikopnak a gömbfejek.

Vélemény, hozzászólás?