Mi is az a micella?

Az elmúlt pár évben arra lettünk figyelmesek, hogy egyre több termék jelent meg a drogériák polcain olyan feliratokkal, melyekben megtalálható a micella szócska. De vajon mit is takar ez?

A micellás arclemosók úgy nevezet csoda szerek, ugyanis az mellett, hogy eltávolítják a szennyeződéseket az arcunk felületéről még ápolnak és hidratálnak is egyben. Ezeknek az arclemosónak köszönhetően akár már egy mozdulattal eltávolíthatjuk a sminket és a különféle szennyeződéseket az arcunkról, mégpedig úgy, hogy közben tisztít, tonizál és még hidratál is. A micella kifejezés tulajdonképpen egy apró gömböcsként jelent, amely magába zárja a faggyút, a sminket és az összes szennyeződést. A micella egy olyan molekula halmazt jelent, amely a tisztító hatású termékekben található meg. A micellák a vizes oldatban úgy jönnek létre, hogy a molekulák zsíroldékony részei, melyek megtisztítják a vizet, összekapcsolódnak és a vizes közegben egy gombformát alkotnak. Amikor a micellás vizet használjuk, akkor azok a használat során kinyílnak, majd újra összezáródnak. Ez a folyamat által pedig magukhoz vonzzák a bőrünkön lerakodott szennyeződéséket.

A legújabb kutatások pedig még azt támasztják alá, hogy bőrrel olyan kölcsönhatást képeznek, hogy még a hatóanyagok bejutását is tudják fokozni. A micellás vizet nem szabad összekevernünk az arclemosó tonikokkal, ugyanis a kettőnek egészen más szerepe van. Ugyanis a tonikot legtöbbször akkor célszerű használni, ha lemostuk a sminket és valakinek zsírosabb a bőre. Mivel javarészt alkoholt tartalmaznak. Melyeknek szárító és hámosító hatásuk van. A micellás vizet pedig bármilyen bőrtípusra használhatjuk. Hiszen ezek egyáltalán nem szárítanak, viszont első osztályú a smink eltávolításában.

Vélemény, hozzászólás?