Minden a hozzáállás a legfontosabb, hiszen semmi sem lehet túl jó, vagy túl rossz. Sajnos az optimizmus nem minden ember kiváltsága. Nagyon sokan borúlátóak és sokszor igen drasztikusan fogják fel a történteket.
Amennyiben valami balul sül el, akkor nem szabad rögtön elkeseredni. Sokkal inkább arra kell törekednünk, hogy amennyire csak tudjuk változtassuk meg a dolgok menetét. Ám, ha valami nem úgy alakul, ahogy szeretnénk, akkor teljesen érthető, hogy az ember dühöng egy kicsit ám ez nem szabad, hogy napokra vagy hetekre behatároljon bennünket. Ezzel a témával kapcsolatban számos kutatás készült már, melyek többsége mind azt bizonyítja, hogy a boldogság állapota nem a körülményektől függ, sokkal inkább egyfajta választás, amely nem rajtunk áll, hanem a fejünkben dől el. Misem bizonyítja jobban, mint két ember, akik ugyanazt élték át az egyik mosolyog, még a másik állandóan panaszkodik. A kérdés pedig ebből adódik, hogy mégis hogyan tudjuk mindig az élet napos oldalát nézni? Az egyik alapvető szabály, hogy nem kell mindig hurráoptimistának lenni. Az egy tévhit, hogy a pozitív emberek mindig rózsaszínben látják a világot. Ugyanis, aki tudatosan törekszik arra, hogy optimista legyen az nem tesz mást, mint reálisan nézi a dolgokat, illetve elfogadja azt, hogy igenis vannak rossz dolgok is.
A következő jó tanács a gyakorlati tudatosság. Amely arra mutat rá, hogy mi a különbség a negatív és pozitív gondolkodású emberek között. Mégpedig, hogy az előbbiek tudatosan észlelik és kezelik a negatív gondolataikat, a pozitív gondolkodásúak is észlelik az ilyen üzeneteket csak megváltoztatják az irányát. Ezen felül még fontos, hogy kerüljük az ítélkezést és mindig értékeljük a pozitív pillanatokat. Hiszen folyton történek olyan dolgok, melyek boldoggá tehetnek csak sokszor nem vesszük észre őket.