Az ókor titokzatos világa napjainkban is sok történészt foglalkoztat. Számos ásatáson, kutatáson újabb és újabb érdekességeket fedeznek fel. Bár napjainkban nagyon fejlett a tudomány, mégis vannak még megválaszolatlan kérdések és olyan rejtélyek, amelyek talán a múlttal együtt örökre elvesztek.
Az emberiség azonban soha nem adja fel a múlt eseményeinek feltárását, hogy azt a világ elé vihesse. A híres királyok és nagy tetteik köré kialakult történeteket az akkori írnokok valamilyen módon feljegyezték. Ezek és sok más tárgy is az ásatások során előkerültek, amely még kíváncsibbá tette a történészeket. Nekik köszönhetjük azt, hogy az ókorban történt események ismertté váltak az egész emberiség számára.
Számtalan történészt foglalkoztatott az ókori Babilon csodálatos kertje, ami Szemirámisz függőkertje néven lett ismert. Máig nem tudják bebizonyítani, hogy ez a kert valóban létezett-e vagy csak egy kitalált történet, amivel még jobban akarták növelni az akkori uralkodó hatalmát, tekintélyét. Ezt a csodálatos építményt az ókori világ hét csodájaként emlegetik. Feltételezések szerint II. Nabukodonozor király idejében épültek i.e. 600-ban. A király igazi férfiként viselkedve, valami káprázatos ajándékkal akarta meglepni feleségét. A királyné ugyanis szomorúan érezte magát a sivár, kietlen térségben és nagyon vágyakozott szülőföldje zöld vidékei után. A kertben csodálatos növények sorakoztak: gránátalma, rózsa, füge, mandula, dió, vízililiom. Több elképzelés is van, hogyan is nézhetett ki ez a kert, de egységes és határozott megállapítások nincsenek arról, hogy mi is volt ez pontosan.
Egyes feltételezések szerint csakis víz közelben lehetett ez a kert, mert öntözni kellett a növényeket. Ezért úgy vélik, hogy az Eufrátesz közelében lehetett és ebből a folyóból szivattyúkkal öntözték Szemirámisz kertjét. Bármi is volt ez, létezett vagy sem az emberiség történelmének egyik legérdekesebb és legtöbbet kutatott története.