Szapphó művei – A szenvedély költőnőjét egyszerűen meg kell ismerni. Ő volt az első nő, aki egyértelműen kimondta, hogy a világot a vágy mozgatja. Az a vágy, ami legbelülről fakad, nem csak testből. Versei szenvedélyesek, és minden ott van bennük, amit ember megélhet. Mindenképp érdemes Szapphó verseit megismerni, biztosan elfogják nyerni a tetszésed, sőt általuk magadról is új dolgokat fedezhetsz fel.
Jane Austen: Büszkeség és balítélet – Sokan úgy vélik, hogy napjainkban már nincs realitása a könyvben tapasztalható érzelmi világnak, mert nincsenek elszegényedett nemesek, vagy épp olvasott szép lányok, és nincs szükség lányszöktetésre sem, de úriemberek meg aztán végképp nincsenek. Talán így is van, de ebből a műből tartás tanulható, mely mára sajnos elfogyott a legtöbb nőből, ha szerelemről van szó. Épp ezért az igazi nők is fogynak. Nem csak szórakoztató, hanem lelki igényeket is kielégítő könyvről van tehát szó.
Kosztolányi Dezső: Édes Anna – A könyvben megismerjük Annát, aki a leggyengébb erős nő. Paraszti mivolta ellenére is képtelen elvágni a tyúk nyakát, ugyanakkor képes a becsületén ejtett foltot tisztára mosni kettős gyilkossággal. Anna mégsem akkor vált gyilkossá, amikor megölte a gazdákat, hanem akkor, amikor a saját lelkét ölte meg, pedig tudta, hogy a szívében létező szerelem csupán önbecsapás. Az Édes Anna olyan alapmű, amit nem hagyhatsz ki.
Colette: Kóborélet – Colett volt az első felvilágosult nő, aki bár megélte lelkének mélységeit, közben mégis meg tudott felelni a férfivilág elvárásainak. Colette, életvitelét tekintve szinte olyan volt, mint a bányaló, azaz tudta, hogy mi és ki akar lenni, nem engedte, hogy bármi az útjába álljon. A lány nem tévesztette szem elől a célját, de szükségszerűen megélte az útvesztőket is, amelyek műveinek alapjait képezik.