Nem is olyan könnyű feladat, ha nem csupán nyáron, hanem az év minden időszakában szeretnénk gyönyörködni a kertünkben. A téli növények is nagyon látványosak tudnak lenni. Ilyen például a téli virágzású őszi varázsmogyoró, amely jól tűri az árnyékot és nagyon szép látványt nyújt télen. Vannak köztük sárga, pirosas és narancssárgás virágzatúak is.
Ehhez hasonló, illatos virágú a lombhullató kikeleti bangita, amely a téli hónapok során folyamatosan ontja rózsaszín virágait. Virágjaival a jünnano mahónia a napfényt idézi. Nem maradhatnak ki a sorból a díszítő díszfüvek sem, mint például a tollborzfű. A pampfű növény szépségét megtartja, ha leveleit október végén, november elején összekötjük, hogy a hó alatt ne sérüljenek. Az árvácska ősszel és gyakran enyhe teleken is pompázik a kertekben. Ez a leghosszabb tenyészidejű növény, hiszen a szeptemberi kiültetéstől a július elejei elvirágzásáig tartó kilenc hónapi virulhat. A kisebb virágú árvácskák általában jobban bírják a téli fagyos, szeles időt. Kertünket színessé tehetjük a téli napokon, díszképosztákkal is.
Levéldíszeik divatosak és nagyon mutatósak, amelyeket keresztezéssel állítanak elő. Balkonládába és sziklakertbe is nagyon könnyen kiültethetjük. Tömegesen és vegyes konténerekben is nagyon jól mutatnak. Egy másik nagyon szép növény, a téli jázmin, amelynek lazán növő zöld szárai télen is sárga virágok borítják. Szárait ajánlatos összekötni, de támaszul szolgálhatnak számára, más növények is, mint például a tűztövis. A tűztövisnek örökzöld levelei vannak és hosszan megmaradó piros, narancssárga, olykor sárga bogyóival önmagában is szép a téli időszakban. Láthatjuk tehát, hogy nagyon sok olyan növény van, amely télen is virágzik és nagyon jól mutat az lakásban vagy akár a kertben.