Csecsemővel nem ajánlott téli kirándulásra indulni, ugyanis a legkisebbek hőháztartása nincs fölkészülve nagy hőingadozásra, így ha bármi oknál fogva nem tudunk neki megfelelő hőmérsékletet biztosítani, könnyen megfázhat, sőt akár veszélyes állapotba is kerülhet. Egyéves kortól viszont már zöld az út a teleléshez. Az együttes téli sportok ideje pedig 2-3 éves kortól kezdődhet, amikor a gyerek már biztosan rohangászik.
Télen természetesen otthon marad a strandholmik között például az elrakott napkrém is, holott a téli napfény nagyon is csalóka. Kristálytiszta időben, a fényt erősen visszaverő hóban és nagy tengerszint fölött magasságban, nagyon erős lehet a nap, ezért a szabadon lévő testrészeket, avagy az arcot és nyakat magas faktorú fényvédő krémmel kell bekenni. Sőt mi több, tűző napban, havas tájon elkél a napszemüveg is!
Télen persze hajlamosak vagyunk vastagon öltözni, sőt túlöltözni, de a szabadtéri sportprogramokra télen mindig célszerűbb a réteges öltözködés, nehogy túlságosan beizzadjunk. Egy jó minőségű téli öltözet vízálló, de szellőzik, éppen ezért pénztárcánkhoz mérten igyekezzünk ilyen kiránduló holmikat beszerezni, leginkább a család kisebb tagjai számára. Ami a legfontosabb, hogy a lábunk melegben és szárazon maradjon, így ha nem tudjuk biztosan, hogy a lábbelink hosszabb túra alkalmával is állni fogja a sarat, be kell rakni a hátizsákba egy tartalék meleg zoknit, sőt nem szégyen egy pár nylonzacskó sem. Érdemes még tudni, hogy a kéz sokkal inkább melegben van az egyujjas kesztyűben.
A kocsit mindig szereljük fel néhány meleg takaróval az esetleges üzemzavar miatt. Kirándulásra pedig vigyünk magunkkal termoszban meleg teát, némi élelmiszer tartalékot, egy-egy csokoládét, illetve minden nélkülözhetetlen ruhadarabból csomagoljunk egy tartalékot, is az átázás kivédése érdekében.