A csésze kávéért vagy a vonatjegyért fizetni a telefonjával nem varázslat, ez csak az NFC technológia. Lehetővé teszi a telefon számára, hogy adatokat továbbítson egy másik közeli eszközre, de vannak-e veszélyei? Tudjon meg többet az NFC-ről és annak biztonságáról.
Az NFC a közeli kommunikációt jelenti. Ez lehetővé teszi az NFC-kompatibilis eszközök számára az adatok, például fényképek, névjegyek, fájlok és akár fizetések egyszerű küldését és fogadását. A kapcsolat létrejön, amint a két eszköz egymástól 4 hüvelyk távolságra vagy közelebb áll egymáshoz. Az NFC rádiófrekvenciás azonosításból (RFID) fejlődött ki, amely olyan technológia, ami nem igényel Wi-Fi, 3G, LTE szolgáltatásokat és semmiféle tápellátást sem vagy kézi párosítást. NFC chipeket találhat biztonsági kártyákban vagy különféle fizetési és utazási kártyákon. Manapság a legtöbb okostelefonon van NFC is, és leginkább az érintés nélküli mobil fizetések teljesítésére használják. Ha eszköze Android 4.4 vagy újabb verziót futtat, akkor az operációs rendszer támogatja az NFC-t (és valószínűleg az eszköz is).
Ez a technológia okozza az Android Pay vagy a Samsung Pay használatát (a telefon gyártójától függően). Az Android telefonok az Android Beam nevű funkciót is használhatják, amely lehetővé teszi telefonszámok, fájlok, alkalmazások, fényképek és akár útmutatások cseréjét. Ha két eszköz van a közelben, akkor egy automatikus “Szeretnék sugározni” üzenetet kell látnia. Ha iPhone 6-ja van, vagy újabb modellje, akkor NFC-kompatibilis eszközzel rendelkezik. Az iPhone felhasználók nem rendelkeznek olyannal, mint az Android Beam, ám ezek is mégis képesek mobil fizetéseket végrehajtani. NFC nélkül az Apple Pay nem működne. Az NFC remekül használható, ha otthon felejti pénztárcáját. De vajon biztonságos-e az NFC használata a mobiltelefonon? Nos, a megkövetelt közelség és az a tény, hogy 2-tényezős hitelesítésre szorul, azt mondják, hogy még biztonságosabb, mint a hitelkártya használata.