Mindannyian tudjuk, hogy Korea (leginkább Észak-Korea) nem a békés állapotokról híres, azonban ennek megvannak az okai. Korea egy ország a Koreai-félsziget területén, ahol Kidzsa király i.e. 1100 körül alapította az első dinasztiát. Ezt a dinasztiát délen Három Han Birodalma váltotta fel i.e. 194-ben. A koreai állam i.e. 668-ban jött létre, Silla néven.
Az államot leginkább Kína felöl érték külső hatások. Onnan érkezett a buddhizmus, a konfucianizmus is. Az ország neve a középkori Korjo dinasztia nevét őrzi. A történelem során rengeteg háborúra került sor Koreában. Az országban 1392-től, egészen a japán annexióig a Csoszon-dinasztia uralkodott a területen. A második világháború során Japán vesztett és ekkor a győztes nagyhatalmak a 38. szélességi fok mentén kettéosztották az országot és az északi részt orosz (kommunista) befolyás alá, a déli részt pedig amerikai befolyás alá helyezte. Az északi egyesülés-pártiak 1950-ben váratlanul lerohanták Dél-Koreát és ekkor kezdődött el a véres háború, amely 1953-ig tarott.
Tulajdonképpen semmilyen eredménnyel nem járt, mivel a határok ugyanúgy megmaradtak, mint korábban. A háború után tűzszüneti megállapodás született és nem békemegállapodás született Észak és Dél között, ezért a két testvérállam között a feszültség máig fennmaradt és igen jelentős. Az északi rész mivel erős kommunista-militáns ideológiát követ a gazdaságpolitikában is rengeteg probléma lépett fel az évek során és ennek következtében milliók vesztették életüket. Ezzel ellentétben délen igen jelentős gazdasági fejlődés indult a demokratikus politikai keretek között. Dél-Korea, vagy másnéven Koreai Köztársaság, fővárosa Szöul. Észak-Korea, hivatalos nevén a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság, melynek fővárosa Phenjan.