A legegyszerűbb dobozok is igazán jó szolgálatot tehetnek, persze nem minden bizsu esetében. Felesleges drága ékszerdobozt vásárolnod, ugyanis egy hagyományos szerszámos láda, amit pár ezer forintért beszerezhetsz a boltokban éppúgy megteszi. A sok apró rekesz biztosítja, hogy a bizsuk ne keveredjenek össze egymással. Bármilyen dobozt is választasz, a rekeszekre ügyelj, máskülönben a nyakláncokba beleakadnak a fülbevalók, vagy a karkötők tekerednek egymásra.
A bizsuk tárolásának egyik legnépszerűbb módja a lógatás. Az ékszereket számtalan módon fel lehet lógatni, ami által még dekorálni is lehet velük. Fa ágra, tükörre, képkeretre is lógathatsz ékszert, ha úgy tartja kedved. Természetesen nem muszáj közszemlére bocsájtani az ékszereid. Ha azokat inkább elrejtenéd, akkor a szekrényed belső ajtajára feszíts egy rudat, esetleg egy vastagabb madzagot. Ezen máris áthurkolhatod a nyakláncaidat, illetve fellógathatod rá a fülbevalóidat.
A klasszikus bizsutárolás módszerei közül is szemezgethetsz. Az ékszerfa például remek választás. A boltokban is kapható kisebb változatok méretüknél fogva inkább a gyűrűk és a fülbevalók tárolására alkalmasak. Ha megtudod oldani, akkor készíttethetsz saját igényeidnek megfelelő ékszerfát, valódi fából, esetleg kovácsoltvasból. Egy nagyobb tartóra pedig máris ráakaszthatod a nyakláncaidat is.
Ha látványosságra törekszel és még helyed is akad a lakásban, akkor bátran kreatívkodhatsz, azaz kényelmesen szétpakolhatod a bizsuidat. A legjobb módja ennek, ha van egy több fiókkal bíró fésülködőasztalod, melyet megtömhetsz ékszerekkel. Nem muszáj rekeszekre osztani a fiókokat, van látványosabb módja is a tárolásnak. A régi kerámiacsészék, vagy a szebb gyertyatartók jó szolgálatot tehetnek. Ezek egymás mellé állítva felülről is jól mutatnak.