Hol szárítsunk ruhát?

Amikor valaki panellakásban, és nem pedig kertes házban él, gyakran megtörténik vele, hogy nincs ahol ruhát szárítania. Az egyetlen tér, ahol szabad levegőre lehetne kitenni a nedves ruhákat, egy terasz, viszont ezzel sajnos nem mindegyik lakás rendelkezik. Ebben az esetben két további módszer állhat a lakók rendelkezésére.

A ruhaszárítás ugyanis nem csak a szabad levegőn, hanem például belső terekben is történhet, ruhaszárító állványt használva. Ez egy nagyon egyszerű megoldás, viszont megvan a hátránya is, mégpedig leginkább az, hogy nagy nedvességet csinál abban a helyiségben, amelyben éppen van. Ez pedig káros hatással lehet a levegőre, és a falakra. Mivel legtöbb esetben penészt okoz, fontos, hogy, ha csak lehet, elkerüljük ezt. A penész nem csak esztétikai rombolásokat végez, hanem gyakran olyan tüdőrendszeri megbetegedéseket okoz, amelyek súlyos hatással vannak az emberre, és csak kevés esetben gyógyíthatók. A legsúlyosabb ilyen az asztma, amellyel számolhatunk.

Van azonban egy másik megoldás is, amely a segítségünkre lehet. Ma már kaphatók az üzletekben olyan automata mosógépek, amelyek szárítási funkciót is tartalmaznak. Lehet természetesen külön készüléket is kapni, viszont, ha lehet, megéri inkább egyben megvásárolni azt, amelyik egyszerre mindkét funkciót tartalmazza, vagyis a mosást, és a szárítást is. Azonban ezeknek az a hátrányuk, hogy nagyon sok villanyt fogyasztanak, úgymond „potyára”, hiszen a szárítás másféle módszerekkel is megoldható, amely nem kerül pénzbe. A nyári napokon még azok az emberek is lehetőséget találhatnak a szárításra, akik nem rendelkeznek terasszal. Legjobb, hogyha találékonyak vagyunk, és megoldjuk az ilyen helyzeteket is! Hogyha magunktól nem jut eszünkbe ilyen megoldás, akkor megkérdezhetjük az ismerőseinktől.

Vélemény, hozzászólás?