Közeleg a fűtési szezon, mindenképpen elgondolkodnunk azon, hogy takaríthatunk meg több hőenergiát, illetve hogyan csökkenthetjük a fűtési számlánkat.
Gázfűtés esetén a gázszolgáltató árai határozzák meg az egységárat, viszont az elfogyasztott mennyiséget mi magunk befolyásolhatjuk. Általános igazság, hogy a magas fűtésszámláért a rossz hőszigetelés tehető felelőssé. Általában a rosszul záró ablakok és a vékony falak, esetleg a nem megfelelően leszigetelt plafon jelenti a problémát; ezekre a problémákra csak a külső hőszigetelés és a nem megfelelő nyílászárók cseréje jelent megnyugtató megoldást, de ideiglenes szigetelésként használhatunk szigetelő gumicsíkokat vagy fóliát.
A megtakarítás aranyszabálya, hogy csak akkor fűtsünk, ha az szükséges. Ha elmegyünk otthontól, nincs szükség a lakás fűtésére. Nem kell feltétlenül teljesen kikapcsolni a fűtést, hiszen a visszamelegítés is újabb energiát fog igénybe venni, de a termosztátot mindenképpen érdemes kisit lejjebb csavarni.
A rossz hőkihasználást sok esetben a fűtétest elbarikádozása okozza; ha a radiátor előterébe különböző tárgyakat pakolunk, a meleg levegő nem tud megfelelően kiáramlani a szoba terébe. Azt sem szabad elfelejteni, hogy a megfelelő komfortérzethez megfelelő páratartalom szükséges; kiszáradt levegő esetén a hőérzetünk alacsonyabb, mintha megfelelő páratartalom lenne a szobában.
Ne feledjük el, hogy éjszakánként sokkal alacsonyabb főmérséklet is megfelelő számunkra. Használjunk inkább meleg takarót, így éjszakára bátran lejjebb tekerhetjük a fűtés szabályzóját. Sőt, a fűtési szezon elején és végén, amikor a kinti hőmérséklet már nem olyan alacsony, akár teljesen kikapcsolhatjuk a fűtést. A nem használt helyiségek fűtésének csökkentése által is jelentősen csökkenthetjük a számlánkat.