A címben feltett kérdésre sajnos csak kevesen tudják a választ. Nekik próbálunk segíteni. Ügyes gazdálkodással kis összegekből is jó befektetéseket csinálhatunk. Már kisebb összegnél is megéri több befektetési lehetőséget figyelembe venni. Minél nagyobb összeg áll rendelkezésünkre, annál több helyre lehet elosztani a pénzt. Több lehetőség is szóba jöhet, szaporíthatjuk megtakarításainkat. Arra azonban figyelni kell, hogy ne rakjuk az összes pénzünket egy helyre.
Mindenekelőtt fontos, hogy ne a folyószámlán tartsuk a pénzünket, mivel arra a bankok csak kevés kamatot adnak. A legegyszerűbb megoldás a bankbetét. Érdemes a pénzt rövidebb és hosszabb lekötések között megosztani. Egy részét tarthatjuk néhány hónapos betétben, az összeg másik felét pedig fektethetjük egy éves, vagy még hosszabb lejáratú betétbe. Emellett léteznek olyan számlák is, amelyek rugalmasan kezelik az esetleges „feltörést”, vagyis nem veszítjük el az összes kamatot.
Egyre több bank kínál megtakarítási számlát is, amire havonta tehetünk kisebb összegeket. Ezzel a megoldással határozatlan futamidő mellett, lekötés nélkül tudjuk pénzünket fialtatni. Magas kamatai miatt egyre népszerűbbek az állampapírok. Azonban, ha nem lejáratig tartja meg valaki az adott papírt, akkor piaci árfolyamon tudja csak eladni,és valószínűleg veszteséggel száll ki az üzletből. Tartós befektetési számlákkal (tbsz) még adót sem kell fizetnünk.
Értékpapírba már akkor is fektethetünk, ha csak párszázezer forintnyi megtakarításunk van. A legcélszerűbb a befektetési alapok között válogatni, mivel itt megtalálhatóak a rövidebb és a hosszabb időtávra ajánlható befektetések, és lehetőség van szétosztásra is.
Akinek tehát van némi pénze, ne a párna alatt tartsa, kifizetődőbb befektetni a megfelelő helyre.