Aki lakásfelújításba kezd, biztosan nem fogja kihagyni a padló felújítását sem. Ez egy olyan dolog, amely egyből szembetűnik a lakásban. Persze letakarhatjuk szőnyeggel is, de akkor is maradnak majd olyan részek, amelyeknél látszani fog az elhasználódás. Szerencsére nem muszáj az egész padlót újrarakni, léteznek módszerek, amelyek segítségével helyre tudjuk hozni anélkül is, legalábbis a legtöbb esetben.
Az ellenkező eset, amikor a baj a padló alatt keletkezett. Ilyenkor sajnos elkerülhetetlen, hogy újrarakassuk az egészet, hiszen arról van szó, hogy az alatta levő réteg sérült meg. Itt olyan dolgokra kell gondolni, mint a betonréteg elöregedése, szuvasodás, elkorhadás, vagy a leggyakoribb: a nedvesedés. Ha ilyenkor nem bontjuk fel és cseréljük ki az egészet, csak a csúnya részeket javítjuk meg, akkor fél év múlva úgy is fel fog pattogni és kezdhetjük újra a munkálatokat. Ezért érdemes, ha egy kicsit több energiát, időt és pénzt beleáldozunk, de legalább nem dolgozunk kétszer. Fontos arra figyelni, hogy az új padló lerakásakor a talaj teljesen tiszta legyen, hiszen így kerülhetjük el, hogy a továbbiakban hamar tönkremenjen. Ha nem értünk hozzá, tanácsos inkább szakemberre bíznunk magunkat.
Szerencsére, van olyan eset is, amikor nem kell újragondolnunk az egészet, mert csak felületi meghibásodással kell számolnunk. Ennek oka általában az elhasználódás és a kopás. Ha ilyen probléma adódik, akkor bőven elég, ha csak lecsiszoljuk, újra beragasztózzuk (ez csak a régebbi fajta padlónál szükséges, amikor szétválnak egymástól az egyes darabok) és lelakkozzuk. Ha meguntuk a régi felület küllemét, akkor a lakkréteg alá még jöhet egy festékréteg is. Sokkal vidámabb hatást nyújt egy színes padló, mint egy klasszikus. Viszont vigyázni kell a sötét színekkel, mert elronthatja a helyiség hangulatát. Ennek egyetlen hátránya csak az, hogy sokkal csúnyább, amikor megkopik.