Rengeteg félreérthető dal létezik a zene történetében, és most nem a félreértett sorokról van szó, hanem arról, hogy hajlamosak vagyunk egy egész dal köré teljesen már értelmezést létrehozni, még akkor is, ha az szöges ellentéte annak, amiről igazából egy dal szól. Jöjjön most 5 nagyon híres félreértett dal, lássuk vajon önök mennyire ismerik e dalok hátterét.
Az egyik ilyen híres félreértett dal Eric Clapton – Tears In Heaven című dala, amelyet általában Valentin napkor szoktak kérni egymásnak a rádióban a szerelmesek, ez viszont szinte udvariatlanság is, ha rájövünk, hogy a dalt igazából Eric Clapton kisfia halálára írta, aki mindössze 4 évesen kiesett egy lakóház 53. emeletéről. Minden esetre reméljük, hogy esküvőkön nem játsszák gyakran. A Faith No More – Easy című dala kapcsán is több félreértés kering, az egyik az, hogy ez valójában nem is a Faith No More dala, hanem Lionel Richie írta, és még véletlenül sem a nyugis vasárnapokról szól, hanem arról, hogy milyen nagy megkönnyebbülést jelent egy szakítás.
Egy másik dal, amelyet szerelemből értenek félre a Police – Every Breath You Take, viszont ez inkább a szerelem hiányáról szól. Ezt a dalt ugyanis Sting házassági válsága közepette írta, és dalában utálatosnak és és gonosznak nevezi a szerelmet. Bruce Springsteen – Born In The USA című dala egy igazi hazafias amerikai dal, viszont ha jobban utánanézünk, nem is annyira hazafias, hanem inkább kritikus az országgal szemben, ami nem is csoda, hiszen Springsteen hiába az egyik legnagyobb amerikaiként van számon tartva, néha ő is hajlamos odamondogatni hazájának. Az utolsó, és egyben talán legfélreértettebb dal, a R.E.M – Losing My Religion, ami semmilyen összefüggésben nincs a vallással. A „losing my religion” ugyanis azt jelenti, hogy valakinek elege van mindenből, jelen esetben pedig az énekesnek a szerelemből van elege.