A takarítás a mindennapi teendőink közé tartozik, főleg hétvégén, amikor a pihenőnapunkra készítsük elő a lakást. A porszívózás, padlómosás és fürdőszoba tisztítás mellett, sokszor elfeledkezünk, vagy épp nincs kedvünk olyan helyeket, illetve tárgyakat is megtisztítani, melyek a baktériumok kedvenc helyei, viszont ezekre nagyobb figyelmet kell fordítanunk, mint például az egyszerű padlótisztításra.
Bár ezek leginkább nem láthatóak, mint például a szemetes fedele, a kilincs, vagy a villanykapcsoló, mégis itt számos baktérium megtapadhat. Az egyik legkoszosabb tárgy, persze a konyhában található, a kuka. Ezt sokszor nem ürítsük ki minden nap, ami bizony nem csak szagokkal jár, de rengeteg baktériumnak ad helyet. Ha zsákot használunk, ellenőrizzük attól a szemetes alját, hogy nem szóródott-e bele valami, mert az hajlamos lehet a penészedésre. A tetejét gyakrabban törölgessük át, használjunk erősebb tisztítószert, mely teljesen átfertőtleníti.
Bár a kilincsek és villanykapcsolók azok a tárgyak a lakásban, amiket mindennap megfogunk, legtöbbször nem frissen mosott kézzel, ezért ezek is a takarítás és a fertőtlenítés részei kell, hogy legyenek. Itt rengeteg kórokozó megtelepedhet, ezért bár a hétvégi takarítás során, egy nedves ronggyal fertőtlenítsük át őket. A mosógép és a mosogatógép is, mint egyéb más gépezetek a lakásban, igénylik a tisztítást. Amennyiben szeretnénk, hogy ruhánkon ne érződjenek kellemetlen szagok, esetleg ne legyenek rendesen kimosva, elkell távolítanunk a vízkövet, illetve a nedvességtől elszaporodó penészgombákat. Ajánlatos, hogy legalább kéthetente a mosószer adagolót és a szűrőt, áztassuk be ecetes vízbe. A dob mosására használjunk négy deci ecetet havonta egyszer, majd indítsuk el a mosást, 90fokon. A mosogatógépnél a szűrőt bizony hetente kell tisztítani, ezzel az ételmaradékok, a lerakódó mosogatószerek, és a vízkő is eltüntethető. Itt is, mint a mosógépnél havonta egyszer végezzünk el egy üres mosást ecettel, és magas hőfokon.