Az ütős hangszerek használata nem való mindenkinek

Rengeteg ember dönt úgy manapság, hogy megtanul valamilyen hangszeren játszani. Ez azonban nem mindenkinek megy ugyanúgy, hiszen az ilyen dolgok műveléséhez nem elég az elhatározottság és a kitartás, hanem szükség van tehetségre, intuícióra, hallásra, és ritmusérzékre is.

Az ütős hangszerek esetében pedig ez az utolsó dolog kifejezetten lényeges, mert hogyha valaki nem rendelkezik a megfelelő ritmusérzékkel és tehetséggel, lehetetlen, hogy felfejlessze magát egy olyan szintre, amelyik egy kicsit előbb van, mint az átlag. Természetesen sok gyakorlással elérhetők eredmények akkor is, hogyha az ember nem rendelkezik a megfelelő ritmusérzékkel, azonban az biztos, hogy sosem lesz kiemelkedő tehetség belőle. Éppen ezért is, fontos, hogy mielőtt valaki nekikezd egy ilyen hangszeren tanulni, mindenképpen vegye figyelembe, hogy melyek azok a korlátok, amelyekhez alkalmazkodnia kell, és eszerint döntsön a tanulás mellett, vagy ellen. Hogyha nem megy az ütős hangszereket való játszás, azért nem kell elkeseredni, mert vannak más lehetőségek is, amelyekben lehet, hogy jobban lehet, és jobban, gyorsabban fejlődhet.

Azt is meg kell jegyezni, hogy az ütős hangszerek nem mindig csak ritmus szolgáltatására alkalmasak, hanem sokszor amellett, hogy ritmust adunk velük, lehetőség van arra is, hogy dallamokat generáljunk. Természetesen ebben az esetben is fontos, hogy a ritmus megfelelő legyen, azonban a dallam gyakran el tudja vonni erről a figyelmet, úgyhogy ha valaki csak hobbiszerűen szeretne foglalkozni az ilyen dolgokkal, és nincs megfelelő ritmusérzéke, akkor a legjobb, hogyha olyan hangszert választ, amely egyszerre ütős is, és egyben dallamokat is lehet vele generálni. Mindenképpen érdemes kipróbálni ezeket, mert sosem lehet tudni, hogy kinek mi tetszik meg.

Vélemény, hozzászólás?