Gyakorló háziasszonyként kialakult elképzelésem van arról, hogy milyen a tökéletes konyha. Azonban a lehetőségeink nem mindig egyeznek meg a tökéletesnek tűnő valósággal. Arra mindenképp törekedjünk, hogy a konyhában jól érezzük magunkat!
Talán eszünkbe se jut, de még kis konyhában is sokat kell gyalogolnunk. Ennek csökkentése úgy érhető el, hogy az előkészítés egymást követő fázisait lehetőség szerint egymás melletti munkahelyekre tervezzük. Tehát a vízcsaptól jobbra tervezzük a tűzhelyet. A hűtőt, a kamra- vagy kamraszekrényajtót pedig a mosogatótól balra, és így tovább. Minden háztartási gépnek legyen meg a helye, fontos, hogy mindegyiknek jusson szabad konnektor is!
A modern konyhákat ma már a társas élet központjaként tervezik, a zárt, különálló konyhák ma már nem korszerűek. Ez a törekvés olyan méreteket öltött, hogy a gyártók olyan sokoldalú fali bútorelemeket gyártanak, amik nemcsak a konyhában, de nappaliban is megállják a helyüket. Az előbbiek konyhai tárolásra, az utóbbiak például könyvespolcként funkcionálnak.
A konyhában fontos a kellő fény. Ezért szerencsés, ha minél több és nagy ablaka van a konyhánknak, valamint törekedni kell a kellő világításra is. A mennyezeti lámpán kívül a munkapult fölött is szükségünk van megfelelő megvilágításra.
Legyen minél több szekrényünk, fiókunk, legyen meg a helye minden apró kis dolognak: fűszereknek, szakácskönyveknek, de még az utolsó fogpiszkálónak is. Nincs annál kellemetlenebb, mint főzés közben vizes, zsíros kézzel keresgélni.
A háziasszony, ha teheti, tehermentesítse magát, és ragaszkodjon a mosogatógéphez. Egyrészt rengeteg időt spórolhatunk vele, másrészt sokkal kevesebb vizet fogyaszt, mintha kézzel mosogatnánk.
Ha jól érezzük magunkat a konyhában, szívesen is dolgozunk benne.