A vállalat többféle kultúrából származó, másfajta munkamorállal, elképzelésekkel és célokkal rendelkező emberekből épül fel. A közös célt mindenféleképpen a vállalat profit irányába való terelése, nyereséges működtetése jelenti, azonban a vállalat tagjai ezt másképpen értelmezik, más módon alkalmazkodnak a cég elvárásaihoz, céljaihoz.
Az egyéni célmegvalósítási törekvésekből konfliktusok adódnak, azonban ezek között kompromisszumokat építve kialakulnak a szervezeti célok. A vállalatkormányzás szerepe részben a különböző vállalati szereplők céljainak összehangolása, elfogadható teljesítménycélok elérése, a működés szabályozása, ellenőrzése, a teljesítmény valamint a vállalat szereplőinek, az ő teljesítményüknek az értékelése. Emellett a vállalatkormányzás meghatározó szerepet tölt be a stratégia kialakításában, a javadalmazási rendszerben, a létszám meghatározásában, a társaság tekintélyének növelésében, a vállalat kapcsolatainak ápolásában, a vállalat imázsának alakításában.
A vállalatkormányzásnak figyelnie kell arra, hogy egy külföldi és egy magyar cég vezetői, valamint az anya- és leányvállalat közötti kulturális különbségeket áthidalják, így feladata nemcsak a hatékony működés és ellenőrzés megvalósítása, hanem a külföldi cég által alkalmazott és a magyar vállalatkormányzási gyakorlat közti szakadék minimális szintre csökkentése is. Mindez nagyon fontos, hiszen a vállalat sikeressége nagymértékben függ az alkalmazottak munkájától, egy külföldi cégnek a munkaerő szempontjából a helyi lehetőségekre, a magyar munkavállalókra kell támaszkodnia.