Egy kerti tó elengedhetetlen kelléke a tavirózsa. Az üzletekben, illetve a kertészetekben kaphatunk belőle trópusi, illetve télálló típusokat. A tavirózsa igazán különleges megjelenéssel bír. A virágzása 3-4hónapig tart, a nyári hónapok folyamán.
Ekkor is csak nappal élvezhetjük csillag alakú virágait, mivel éjszakára becsukódnak. A májusi hónapban a legalkalmasabb tavunkba telepíteni. Ekkor már elegendően meleg a hőmérséklet számára. A tavirózsák fajtái mind különböző mélységbe kell ültetni, erről érdeklődhetünk a kertésznél, vagy az interneten is számos információt tudhatunk meg róluk. Ezt a vízszintet be kell tartanunk, ha szeretnénk jó állapotban tudni vízinövényünket és minden évben élvezni a virágzását. Az ősz beálltával számos tennivalót el kell végeznünk a kertünkben. Ezek közé tartozik a kerti tóról való gondoskodás, a benne lévő halakról, valamint növényekről.
Amennyiben a tavunkban nem lehetséges a víz leengedése télire, a növényeknek biztosítsunk fagymentes helyet. A tavirózsák fagyálló típusait nem kell bántani. Ezek legtöbbször 40cm-es mélységben vannak ültetve és nem szeretik, ha mozgatjuk őket, mivel a növény gyökereivel az ültető kosárból, a tó alján lévő kavicsos, iszapos részben kinyúlik, és innen tölti fel magát tápanyagokkal. A felszedéssel megbolygatnánk a gyökereit, és kevesebbet virágozna a későbbiekben. Érdemes még a késő őszi tó körül tennivalóinkba beiktatni egy 30%-os vízcserét. Ilyenkor a tó aljáról szívassuk ki a vizet, majd ezt pótoljuk friss vízzel. Az elszáradó és rothadó leveleket szedjük le, működtessünk egy szivattyút is a tavunkban, mely megakadályozza a befagyását, és ezzel együtt a mérgező gázok, mint például a metán, el tudnak majd távozni a vízből. Azokat a típusú fajokat, melyek nem bírják a hidegebb időszakot, egy nagyobb hordóban teleltessük a pincénkben vagy fagymentes helyen.