A magnézium egy nagyon fontos elem, ha szervezetünk megfelelő működéséről van szó. Rengeteg folyamatban vesz részt és játszik kulcsfontosságú szerepet, azért egyáltalán nem szabad elhanyagolni bevitelét. Minden embernek más-más mennyiségű magnéziumra van szüksége, ezért is olyan nehéz beállítani az optimális adagot.
Viszont ahhoz, hogy ezt megtegyük, nem kell rögtön orvoshoz szaladnunk és költséges, időigényes vizsgálatokat végeztetnünk. Elég, ha tudjuk, hogy melyek a magnéziumhiány jelei, és ha ezeket tapasztaljuk, akkor már tudni fogjuk, hogy miről is van szó pontosan és hogyan védekezhetünk ez ellen. Persze a legjobb, ha nem is engedjük kialakulni ezt a betegséget. Nagyon sok módszer van arra, hogy elkerüljük. Az első természetesen, hogy magas magnézium tartalmú ételeket fogyasztunk, és ha szükséges, akkor tablettákkal is pótoljuk a hiányt. Ilyen ételek természetesen a friss zöldségek. A karfiolban és a kelkáposztában van a legtöbb ilyen anyag, úgyhogy a kora-nyári időszakban nagyon jól járunk, ha ezeket vásároljuk meg, jutányos áron.
Az olajos magvak és a teljes kiőrlésű gabonafélék fogyasztása is kitűnő választás ebből a szempontból. A hüvelyesek mellett is dönthetünk, amikor magas magnézium tartalmú forrást keresünk. Ha alkalmazzuk ezeket, akkor biztosan nem lesz majd hiányunk. Viszont abban az esetben, ha már kialakult, de nem biztosak benne, hogy valóban az a bajuk, a következőkre kell odafigyelniük: a magnéziumhiány elsődleges tünete a szédülés és az izomgyengeség érzése. Az álmatlanság is hasonlókra enged következtetni, viszont ennek ugyanakkora eséllyel lehet lelki oka is. Ha állandó fáradtság gyötör minket és úgy érezzük, hogy a nap értelme csak az, hogy vége ágyba bújjunk, akkor annak szintén hasonló okai lehetnek.