A leghíresebb festmények

A műgyűjtők évente több milliárd forintot költenek arra, hogy beszerezzék a világ legkeresettebb festményeit, viszont a legdrágább festmények nem feltétlenül a leghíresebb festmények, sőt, a leghíresebb darabok bizonyos múzeumok tulajdonában állnak. Ezek a darabok megfizethetetlenek, így ezeket nem is szokták eladásra bocsájtani. Lássuk melyik a három leghíresebb festmény a világon.

A leghíresebb festmény mindenféleképpen a Mona Lisa, amit Leonardo da Vinci festett a reneszánsz idején Firenzében. A festményt da Vinci 1503-ban vagy 1504-ben kezdte el festeni, de csak kevéssel halála előtt, 1519-ben fejezte be azt. 1911-ben Vincenzo Peruccia ellopta a festményt a Louvre-ból, aki olasz hazafiként szerette volna visszavinni a festményt hazájába, Olaszországba. Miután két éven át lakásában tartotta a festményt végül elkapták, miután megpróbálta eladni azt egy firenzei galériának. A második leghíresebb festmény a Csillagos éj, amit a holland Vincent Van Gogh festett és bár életében Van Gogh mindössze egy festményt adott el, munkájának hatása halála után lett óriási.

A modern kultúrának ez az egyik legismertebb festménye, és kétségtelenül ez volt Van Gogh legszebb műalkotása. A festményen egy Saint-Rémy nevű falu látható a kavargó, kék ég alatt. 1941 óta a festmény a New York-i Modern Művészetek Múzeumának tulajdonában áll. A harmadik leghíresebb festmény szintén Leonardo da Vinci munkája, Az utolsó vacsora. A festményen az a vacsora látható, amelyen Jézus bejelentette a 12 apostolnak, hogy egyikük elárulja majd. Da Vinci 1495-ben kezdte el a műalkotás megfestését és 1498-ban lett teljesen készen. Néhányan úgy gondolják, hogy az a személy, aki Jézus bal oldalán ül valójában nem János apostol, hanem Mária Magdolna, és ez a teória a Da Vinci-kód című filmben is megjelent.

Vélemény, hozzászólás?