Az első, 1992-ben Bukarestben (Románia fővárosában) tartott koncertje előtt Michael Jackson híresen köszöntötte a közönséget a „Hello, Budapest!” megszólítással, amely egyfajta divatot teremtett a tengerentúli zenei csillagok körében. Két évtizeddel később pedig egy 400 fős spanyol labdarúgó-szurkoló csoport, amely a 2012-es Európa Liga döntőjét akarta megnézni Bukarestben, végül véletlenül Budapestre repült Bukarest helyett.
Az első és legfontosabb alapvető különbség a kettő között, hogy Bukarest román anyanyelvű, Budapest pedig magyar. A román nyelvet ismert lesz azok számára, akik olaszul, spanyolul vagy portugálul beszélnek, mivel ez szorosan kapcsolódik a Földközi-tenger körül beszélt nyelvekhez. A románnal ellentétben viszont a magyar nyelv a finnugor nyelvcsalád részét képezi, a finn és az észt nyelvek hatásai érződnek rajta, tehát a román és a magyar nyelv semmiben sem hasonlít egymáshoz. Míg Budapestnek ott van a Duna, Bukarestnek ott a Dâmbovița. Az egyik legjobb dolog Budapesten a Duna mentén sétálni, akár nappal, akár éjszaka, és megnézni a nevezetességeket. A Dâmbovița folyó, amely keresztezi a román fővárost, sokkal kisebb és sokkal zártabb az emberek számára, ugyanakkor teljesen varázslatos.
A gyönyörű Făgăraș-hegységből származik, és hosszú ideje ez a város édesvízforrása. Noha a folyó mentén sétálni nem nagyon kedvelt időtöltés a városban, sokan azért mennek a vízhez, hogy elcsípjék a naplementét Bukarest felett, vagy nyáron részt vegyenek egy evezős versenyen. Bukarestnek ott a töltöttkáposzta, Budapestnek pedig a gulyás. Élénk étteremhelyzete miatt a román főváros az egyik legjobb hely az ország ízletes hagyományos ételeinek kipróbálására. A töltöttkáposzta a románok kedvenc étele, ezért érdemes megkóstolni a román töltöttkáposztát, ha pedig Budapesten jár, akkor ne hagyja ki a híres magyaros gulyáslevest.