Miután Koichiro Zamma szokatlanul kipihenve és felfrissülve ébredt fel a fák között egy kelet-afrikai erdőben, meg volt róla győződve, hogy megtalálta a tökéletes alvás titkát. A helyszínen nem voltak sem kényelmes párnák, sem matracok, egyszerűen csak hűvös levelek, amelyeket fonott vesszők tartottak össze, ráadásul ezt nem is emberek, hanem a csimpánzok építették.
Két évtizeden át Zamma azt tanulmányozta, hogy a csimpánzoknál van a kulcs a tökéletes alváshoz. Az ő „emberiség fejlődésének ágya”, ami most a Kyotói egyetemi múzeumban van kiállítva, rendkívül egyszerű. A matrac tartalmaz egy mélyedést a közepén, ami átveszi a csimpánzok természetes testalkatát, és van egy emelt része a fejnek illetve a lábaknak vagy a karoknak. Ezt az ágyat egy keret támasztja, ami szövött papírszálból készült, hogy maximális szellőzést biztosítson. A csimpánzok ágyai úgy vannak kialakítva, hogy betakarják az egész testet, ezért alszanak annyira kényelmesen. Ezeket az ágyakat magasra építik a fákon, hogy így együtt tudjanak mozogni az ágakkal. Azt is mondhatjuk, hogy ez a prototípusa a bölcsőnek.
Egy japán tervező, Shinichi Ishikawa segítségével próbálja meg terjeszteni ezt az örömöt, és megpróbál ilyen ágyakat csinálni, hogy ezek a megvásárolhatóak legyenek. Mivel ezek az ágyak mindössze 1,6 méter hosszúak és 1,2 méter szélesek, kényelmetlenek lehetnek a magasabb emberek számára, akik forgolódnak, hogy megtalálják a tökéletes pozíciót. Zamma szerint viszont ez nem zavarja a csimpánzokat, akik élvezik a boldog és nagyrészt mozdulatlan alvást, még akkor is ha kilóg a lábuk. Amikor Zamma egy ilyen csimpánz által készített ágyban aludt, azt állítja teljesen eltávolodott minden feszültség a testéből, nem úgy, mint a hagyományos ágyakon, és ez valószínűleg azért van, mert a csimpánzok ágyai valóban felveszik az emberi test formáját.