Előfordul, hogy egy tinédzser ellenőrzi a közösségi médiát, és megszakad a szíve, amikor rájön, hogy egy internetes zaklató nyilvánosságra hozott egy bizalmas képet/adatot. A hozzászólás elég vonzó volt a helyi közösség körében, annyira vonzó, hogy az áldozat szülei már láthatták is a posztot. A hozzászólás 2 órája jelent meg, és több százszor osztották meg.
A közösségi média és az internetes zaklatás összekapcsolódása sokkal összetettebbé teszi a dolgokat, mint a pletykákat terjesztő középiskolai gyerekek vagy a pszichopata főnökök, akik fizetés nélküli túlórázásra kényszerítik Önt. Az internetes zaklatás tartós pszichológiai károkat válthat ki. Íme a számítógépes zaklatás néhány legelterjedtebb formája: kínos információk közzététele. Ez bármi lehet, attól kezdve, hogy felfedik valaki szexuális irányultságát, egészen a kórtörténetének feltárásáig. Kizárás: Gyerekek és tinédzserek esetében gyakran tapasztalható, és magában foglalja az áldozat aktív kizárását a társadalmi csoportokból és tevékenységekből. Zaklatás/internetes zaklatás: Ez az állandó fenyegető üzenetektől kezdve egészen a közösségi média fiókjainak célzottan bántalmazó képekkel vagy információkkal történő megcélzásáig terjedhet.
A határozott zaklató képes lesz követni a pontos helyét a közösségi média bejelentkezései alapján, és könyörtelen lehet a zaklatás. Egy különösen bosszantó és zsarnok zaklató felkeresheti barátait, hogy üzenetekkel bombázzák őket is az áldozat közösségi médiabejegyzései által. Gondoljon csak azon közösségi médiákra, amelyek rendelkeznek saját privát üzenetküldő rendszerrel (gondolunk itt a Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat és még sok más közösségi oldalra). Most képzelje el, hogy egy áldozatot minden ilyen felületen megtámadnak. Sajnos az internetes zaklatással vigyázni kell, mert a tinédzserek a zaklatás miatt öngyilkosságra is hajlamosak lehetnek.