Testünkről sok mindent tudunk, de közel sem mindent. A kutatók folyamatosan új és egyre meglepőbb információkkal állnak elő, melyek bizonyítják, hogy az emberi testnél nincs csodálatosabb alkotás a Földön.
Szakértők szerint az emberi agy annyi adatot képes eltárolni, mint 16 db 64 gb-os iPhone. Ez kézzel foghatóbban lefordítva nagyjából 250 ezer dalt jelent, szöveggel és dallammal együtt. Az emberi agy rendkívül bonyolult szerkezet, életveszélyes helyzetekben, amikor úgy érezzük, teljesen leblokkolunk, agyunk a maximumra kapcsol és sokkal több információt szív magába, mint alaphelyzetben. Ezek az adatok, képek később folyamatosan visszatérnek az emlékezetbe.
A fülről kiderítették, hogy bizonyos értelemben láthatunk is vele. Német tudósok fedezték fel, hogy egy idő után képesek vagyunk pusztán a fülünk segítségével is megtalálni a térben a tárgyakat, mégpedig a róluk visszaverődő hanghullámok révén. Különleges képességek tekintetében az orr sem marad le, ki gondolta volna, hogy a benne található több millió szaglósejt nem kevesebb, mint 50 ezer szagot tud megkülönböztetni.
Sokat kárhoztatott szervünk a féregnyúlvány, ami a vakbélgyulladás hátterében áll, azonban a kutatások szerint nagyon is fontos szerepet tölt be. Itt található a legtöbb hasznos bélbaktérium, ami nélkülözhetetlen az egészséges bélflórához. A tudósok még azt is kikísérletezték, hogy a gyomorsav képes feloldani a fémet. Egy borotvapengén tesztelve azt tapasztalták, hogy gyomorsavval érintkezve 24 óra alatt 37%-kal csökkent a penge súlya.