A digitális nomádokat sokan irigylik, mert látszólag álom életük van. Kávéházakban, tengerparton, megállóban, vagyis gyakorlatilag bárhol tudnak dolgozni. Főnökük csak ritkán van, általában vállalkozók, így saját maguk főnöke. Egy szóval álom munkának tűnik az övék? De, vajon tényleg az?
A digitális nomádokról itt tájékozódhat bővebben! A digitális nomádok a digitalizáció fejlődésével jelentek meg. A külső szemlélő számára a digitális nomádok élete irigylésre méltó, amihez mindössze egy laptop, telefon és stabil internet kapcsolat kell. A valóság azonban az, hogy a digitális nomádok élete egyáltalán nem olyan egyszerű, mint azt sokan gondolják. Leginkább a kezdet a nehéz, belevágni ebbe az életformába. Ha valaki digitális nomád életmódra vágyik, akkor az azzal jár, hogy jelenlegi életmódját fel kell adnia. Tehát ott kell hagyni a munkáját, eladni vagy kiadni a lakását. Ezek után repülőjegyet kell vásárolni, majd gondoskodni a célországban a lakhatásról, valamint a tartalékokról. Tehát szükség lesz némi tartalékra is, ha biztosra akar menni.
Mielőtt viszont útra kelne, érdemes tájékozódni a célország felől, legalábbis megtervezni, hogy merre akar menni. A legtöbb digitális nomád vállalkozó, így az adózásról, online ügyintézésről is érdemes bővebben tájékozódni. Ebben nagy segítséget jelenthet egy könyvelő. Érdemes arra is felkészülni, hogy odakint valószínűleg nem fog új ügyfeleket szerezni, ezért érdemes stabil ügyfélkörrel kimenni. Érdemes mindenről időben gondoskodni és szükség esetén segítséget kérni. Az alapos felkészültség a kulcsa a későbbi zökkenőmentes digitális nomád életmódnak, ezért érdemes semmit nem a véletlenre bízni! Ebből is látszik, hogy a digitális nomádok élete nem feltétlenül fenékig tejfel!