Az életünk során rengeteg problémával, nehézséggel, és stresszel kell megküzdenünk, melyek nagyban kihatással lehetnek mind a testi, mind a lelki állapotunkra. Ugyanis, csakis úgy tudjuk sikerre venni ezeket az akadályokat, ha kiegyensúlyozottak vagyunk.
Amennyiben folytonos stressznek és alvászavaroknak vagyunk kitéve, akkor az fáradsággal, feszültséggel járhat együtt. Valószínűleg minden ember tapasztalt már élete során olyant, hogy valamilyen oknál fogva nem tudott aludni éjjel. Akár úgy is mondhatnánk, hogy teljesen természetes, ha olyan esemény előtt állunk, amely izgalomra add okot, akkor az miatt nem tudunk nyugodtan aludni. Amennyiben ez az állapot csak néha fordul elő, akkor aggodalomra nincs okunk, ugyanis ezt bármi befolyásolhatja. Ám, ha rendszeres problémaként kell megküzdenünk vele, akkor már érdemes nagyobb figyelmet fordítani rá. Ugyanis, ha nem alszunk eleget, akkor az nagyon befolyásolhatja a másnapi teljesítményünket. Az agyunk éjszaka sem alszik, attól függetlenül, hogy sokan azt gondolják.
Sokkal inkább azt a nyugalmi időszakot, amit mi alvással töltünk, azt arra fordítja, hogy rendszerezze az információkat, beindítsa a memóriafunkciót, intenzív fehérjét termeljen, illetve az immunrendszer generálása is ilyenkor történik. Továbbá azt is elmondhatjuk, hogy a jó minőségű és pihentető alvás a leghatékonyabb módszere az öregedés gátló. Ám nézzük mik állhatnak a nyugtalan alvás hátterében. Az alvászavarok nagyon sok minden következményében állhatnak fent, mint pl. testi betegségek, különböző fájdalmak, cukorbetegség, szívbetegség, pajzsmirigygondok, vagy éppen bioritmusunk felborulása is okozhatja. Ugyanakkor bizonyos gyógyszerek mellékhatásaként is fennállhat ez a probléma.