Egyiptom királynéjáról, VII. Kleopátráról, a Ptolemaida-dinasztia utolsó uralkodójáról már mindenki hallhatott, hisz ő egy olyan személyiség volt a történelemben, aki szépségéről, intelligenciájáról, titokzatosságáról, vonzerejéről és okosságáról volt híres.
Bár sokan úgy hiszik, hogy Kleopátra eredetileg egyiptomi, mégis bizonyítottan egy görög származású, makedón nő volt. Kleopátráról jó tudni, hogy egy igazán tanult hölgyről beszélhetünk, aki az egyiptomi nyelvet, görög származása ellenére jól ismerte. A görög, makedón és egyiptomi nyelven kívül, tudott még arámiul, párthusul, szírül, médül, etiópul és héberül is. Tehát nemcsak a szépségével, és azzal hogy egy női uralkodó volt, de okosságával is kitűnt a többi uralkodó közül. Tudása abban is megmutatkozott, hogy egyedi észjárásának köszönhetően, kiváltképp értett ahhoz, hogy a körülötte lévőket, hogyan győzze meg igazáról, így minden az ő akarata szerint alakulhatott.
Bár az elbeszélések szerint gyönyörű nőről van szó, a történészek mégis azt állítják, hogy teljesen hétköznapi kinézettel rendelkezett és számos férfi vonással. Sajátos vonzerejével és okos eszével elcsábította magát Julius Caesart és Marcus Antoniust is. Julius Caesar meghódításával, a hagyományokat félre téve, Caesar megtette őt Egyiptom királynéjává. Az uralkodónő saját magát Ízisz istennő reinkarnációjába sorolta. Az egyiptomi szokásoknak megfelelően férje öccsei XIII., majd XIV. Ptolemaiosz voltak. Kleopátra gyermekeket is szült, viszont nem férjeinek, egyet Julis Caesarnak, majd később még hármat Marcus Antoniusnak. Halála a mai napig ismeretlen, legendájában kígyómarást említenek, de sokak szerint méreg segítségével végzett saját életével, de olyanról is hallhattunk már, hogy más keze által halt meg.