Napjainkban megszaporodott azoknak a száma, akik különféle mentális betegségekkel küzdenek. Ehhez a jelenséghez az is nagyban hozzájárult, hogy az emberek napjainkban sokkal inkább megengedhetik maguknak, hogy ilyen dolgokba fektessék az energiájukat és az idejüket. Ilyen értelemben bizonyos mentális betegségek modern civilizációs betegségnek számítanak.
A bipoláris zavar már régóta elterjedt jelenség az emberek körében, azonban attól a ponttól kezdve, ahogy elkezdték kutatni, diagnosztizálták, és nevet is adtak neki, többszörösére nőtt az ilyen problémákkal küzdő esetek száma. Ez a jelenség még sok más mentális betegséggel együtt jár, azonban a bipoláris zavar kiemelkedően érdekes, mert ez az egyik leggyakoribb jelenség. Mit is jelent valójában az, hogyha valaki bipoláris? Nagyjából azt mondhatjuk, hogy ezzel a betegséggel szélsőséges hangulatingadozás jár, vagyis valaki vagy teljesen a fellegekben, vagy pedig a föld alatt érzi magát. Ezek a hangulatok nem csak egymáshoz képest szélsőségesek, hanem önmagukban is, tehát igazából nagyon ritkán áll fenn olyan állapot, amely megszokottnak, „normálisnak” mondható.
Amikor ilyen dolgokról beszélünk, akkor mindenképpen érdemes egy kicsit szót ejteni azokról az emberekről is, akik együtt élnek a betegekkel. Azt mindenki tudja, hogy nem túl könnyű az egész, viszont megfelelő kezelés mellett és sok türelemmel mindenkinek lehetősége van a „normális” életre: mind a betegnek, mind pedig azoknak, akik mellette élnek. Továbbá az is tanácsos, hogyha az illető a gyógyszeres kezelés mellett beszélgetős terápiára is jár. Amikor ezek a dolgok mind adottak, akkor már azt mondhatjuk, hogy megtettünk minden tőlünk telhetőt, és a feltételek is adottak. Azonban sajnos nem minden ezeken az intézkedéseken múlik…