Mi a cryptojacking?

A kriptovaluták létrehoztak egy új decentralizált rendszert, amely miatt sokan azt remélték, hogy megnehezíti a tranzakciók hamisítását. A hackerek azonban még mindig találtak módot arra, hogy visszaéljenek ezzel, és könnyű pénzt keressenek.

A Cryptojacking néven ismert technikával a bűnözők az Ön készülékével a tudta nélkül kriptovalutákat gyűjthetnek. Ahhoz, hogy megértsük, mi a cryptojacking, először meg kell értenünk, hogyan alakulnak ki kriptovaluták. A kriptovaluták blokklánc technológián alapulnak, ami megnehezíti a pénzügyi tranzakciók hamisítását. Hogyan működnek a titkosítási tranzakciók? A tranzakciót hitelesítő bank helyett egy számítógépes hálózat végzi a hitelesítést. Felveszik a feladó és a fogadó bitcoin címeit, valamint az átutalandó összeget. Ezt az információt ezután egy főkönyvbe írják, ahol több számítógép tudja ellenőrizni a tranzakciót.

A hitelesítésért felelős számítógépeket titkosítóknak nevezik. Tranzakciókat töltenek blokkokba, amelyeket hozzáadnak a blokklánchoz. Ezeket azonban csak a blokkláncon fogadják el, ha azok helyesen vannak elvégezve. Ehhez a számítógépnek összetett matematikai számításokat kell végrehajtania. Ez időigényes és sok számítógépes feldolgozási energiát igényel. A hatalmas számítógépek hálózatának használatával a hackerek eltulajdoníthatják a kriptopénz miközben az áldozatok elektromos áramát, eszközeit és számítástechnikájukat felhasználják profitjuk növelésére. Az áldozatok esetleg azt sem veszik észre, hogy eszközüket kripto bányászásra használják. Az egyetlen jele ennek a lassabb teljesítmény és a túlmelegedett eszköz lehet.  A hackerek kétféle módon végezhetnek el cryptojackinget: crypto bányász Malware és böngésző alapú kriptográfiai parancsfájlok vagy drive-by kriptográfia.

Vélemény, hozzászólás?