Hasznos tippek hegedűtanuláshoz

A hegedű egy gyönyörű eszköz, amely hihetetlenül széles érzelmek spektrumát képes kifejezni, de eltarthat egy ideig, amíg a hangokat kívánt formában csalja elő. Ma a hegedűről beszélünk kezdőknek, és arról, hogy hogyan kell felépíteni a technikát, és szórakozni tanulás közben.

Az első feladat a hegedű tartása. Emiatt eleinte kissé kényelmetlenül érzi magát, de a trükk az, hogy egyszerűen csak pihenjen, eressze el a nyak, a váll és a kar izmait. Emelje fel a hegedűt, karját külső irányban forgatva és helyezze az álltartót az álla a bal sarka alá. Ha olyan hegedűt használ aminek nincs válltámasza és álltámasza, akkor a bal karja kissé tovább fog forogni, de az áll és a váll érintkezési pontjai azonosak. Ha kiegyensúlyozott és könnyű pozíciót talált hegedűje számára, készen áll arra, hogy tovább menjen. Számos technika létezik a hegedülésre, de a fő gondolat az egyensúly megteremtése oly módon, hogy a kéz és a kar rugalmas legyen, de szükség szerint további erőt tudjon alkalmazni.

Gyakorolja a hegedű fogását és kérjen profi segítséget azzal kapcsolatban, hogy helyesek-e a hangok amiket játszik. Ha laposok a hangok, mozgassa az mutatóujját közelebb a hegedű testéhez. Kezdjen a metronómmal gyakorolni lassú tempóban, először az egyes skálajegyzetek lenyomásainál, az emelkedéseknél, majd váltakozva. Az sem árt, ha az interneten néz tanulóvideókat, hiszen rengeteg ilyen van a világhálón, és bizony ezekből nemcsak az alapokat lehet megtanulni, hanem komolyabban is. Ha nem bízik az internetben , akkor viszont forduljon egy tanárhoz, aki segít majd és ott lesz minden lépés megtanulásánál. Ne csüggedjen ha először van a kezében hegedű, hiszen Mága Zoltán, a híres hegedűművész is volt egyszer kezdő. Valahonnan el kell kezdeni, és szép eredményeket érhet el kitartással és kemény munkával.

Vélemény, hozzászólás?