Digitális nomádok-az érme két oldala

A többség egy állandó helyen lakik, reggel elindul a munkahelyre, ahol fix időt tölt el, majd hazamegy és általában minden este hasonló elfoglaltsággal telik. Ez az átlagember egy napja. Vannak azonban olyanok, akik számára nem léteznek ezek a fajta kötöttségek. Mielőtt még elkezdene sárgulni az irigységtől, azt ajánljuk ne tegye, hisz minden érmének két oldala van!

Ha a digitális nomádokról többet szeretne megtudni kattintson ide. A fix munkaidő ismeretlen számukra, irodájuk a természettől a kávéházon át bárhol lehet és nem lohol a nyakukban a főnök. Jól hangzik? Nos, ilyen életet élnek a digitális nomádok, akik egy laptopot a hónuk alá csapva bejárják az egész világot, miközben rengeteg élményt szereznek. Nekik aztán végképp nem kell azon remegni, hogy a főnök napi szinten zargatja őket, mivel általában vállalkozók, vagyis önmaguk főnökei. Kedvükre utazgatnak a világban, miközben izgalmas nemzetközi barátságokat kötnek és minden napjuk újabb és újabb kalandokat ígér. Ez sokak számára vonzó lehet, azonban a digitális nomád életnek is megvannak a hátulütői.

Sok ember számára fontos az állandóság, legalábbis egy bizonyos kor után biztosan. Azonban egy digitális nomád számára az állandóság, maximum a folytonos utazást jelenti. Nincs állandó lakhely, ahova haza lehet térni. Mivel rengeteget utaznak, így sokszor ki sem pakolnak rendesen a szekrényből. A repülőjegyet és a lakhatást a legtöbb esetben maguknak kell állni. Egy digitális nomádnak úgy kell élnie az életét, hogy tudja, talán hónapokig nem látja a családját. Ehhez az életmódhoz tisztában kell lenni a számlázás, online ügyintézés, külföldi adózás menetével, valamint számos egyéb dologgal. Ehhez persze nem árthat egy ügyes könyvelő segítsége.

Vélemény, hozzászólás?