Pontokba szedett webszöveg

Ha pontokba szedjük a szöveget, annak számtalan előnye van. Ez gyakorlatilag mindenféle cikkre igaz. Lehet az blog, termékleírás, hírlevél és még hosszan sorolhatnánk. Ez a weboldal látogatóinak is sokat segít és könnyebben emészthetővé válik a szöveg.

A webszög pontokba szedéséről itt olvashat bővebben! Milyen előnyei vannak annak, ha egy webszöveget pontokba szedünk? Gondoljunk csak egy pár ezer karakteres szövegre. Annyira átláthatatlannak tűnik az egész, hogy a látogatók még csak át sem fogják futni, hanem egyből elkattintanak. Viszont a pontokba szedés által sokkal olvashatóbb, rendezettebb lesz a szöveg és nagyobb eséllyel maradnak a látogatók az oldalon és olvassák el a tartalmat. Érdemes alcímeket is elhelyezni a szövegben, annak érdekében, hogy még átláthatóbb legyen. Így akár tudományos publikációkat is sokkal közérthetőbben lehet megfogalmazni és kiemelni az igazán lényeges dolgokat. Így a hétköznapi emberek számára is könnyebben emészthető lesz a szöveg. Továbbá a lényeg is könnyebben kiemelhető. Sokan a lényeget a szöveg végére helyezik, külön pontban.

Azt sem szabad elfelejteni, hogy SEO, tehát keresőoptimalizálás szempontjából sem mindegy, hogy milyen a szöveg. A Google is jobban szereti az olyan szövegeket, melyek tartalmaznak felsorolást és kulcsszavakat. A szöveg pontokba szedése egy fajta szabadságot is ad, hiszen így el lehet dönteni, hogy pontosan hány pontba szedjük a szöveget. Ennél jobb módszer nincs arra, hogy a szöveget könnyen érthetővé és tetszetőssé tegyük. Az már ízlés dolga, hogy hány pontba szeretnénk szedni a szöveget. Van, aki a páratlan számú pontokra esküszik, míg más inkább a páros számú pontokat preferálja. Ez gyakorlatilag a szövegírótól függ. Bővebb információkért érdemes ellátogatni az atpszovegiras.hu weboldalra és tájékozódni!

Vélemény, hozzászólás?