Miért fontos a hőszigetelés?

A mai lakóépületekre már nagyon szigorú szabályok vonatkoznak. Ezeknél a házaknál általában nincs probléma a hőszigeteléssel, hála a szabályozásnak, azonban a régi épületek esetében ez nem így van. Sokan igyekeznek a fűtésszámlán csökkenteni, aminek egyik legjobb módja a megfelelő hőszigetelés!

A hőszigetelés fontosságáról itt találhat bővebb információkat! Manapság sokat hallani az úgy nevezett energetikai besorolásról, melyet három tényező alapján határoznak meg, melyek a hőszigetelés, a nyílászárók és a fűtés. A hőszigetelést sokszor nem tartják olyan fontosnak, jóval kevesebb figyelmet kap, mint a másik kettő. Holott hiába a legmodernebb fűtési rendszer, ha a hőszigetelés nincs rendben, akkor az ember gyakorlatilag csak az utcát fűti. Tény, hogy a lakás hőszigetelését sokan azért is mellőzik, mert minél nagyobb egy ház, annál többet kell a hőszigetelésre áldozni. Valószínűleg az is közrejátszik ebben, hogy a hőszigetelés különösebben nem sokat tesz hozzá a ház esztétikájához. Pedig a hőszigetelés kiváló befektetés, ugyanis hosszútávon érezni lehet a hatását, például a fűtésszámla is kevesebb lesz.

Ha konkrét példával veszünk, akkor a hetvenes-nyolcvanas években épített tipikus Kádár kocka érdemes megnézni, mely számtalan embernek nyújt otthont. Ezeknek az épületeknek a legtöbb esetben gyenge hőszigetelése van, aminek következménye, hogy a belső falak hőmérséklete télen 12-13 fok körül van. Talán mondanunk sem kell, hogy ilyen környezetben komoly fűtésre van szükség ahhoz, hogy a lakók ne fázzanak. Ezt viszont megnehezítik a nagy kiterjedésű hideg falfelületek. Egy ilyen típusú épületnek 16 cm szigetelőlapokra lenne szükség. Nem olcsó, tagadhatatlan, azonban a fűtési költség, akár nyolcvan százalékkal csökkenhet.

Vélemény, hozzászólás?